Їжа для розумних Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.05.2009 09:40 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені прийшли до висновку про те, які продукти, корисні для серця, та мозку. Вони вважають, що найрозумнішими люди стають від журавлини. У ній міститься найбільше антиоксидантів, які вступають у взаємодію з вільними радикалами кисню.

Ці радикали роблять гормон холестерину шкідливим для серця та судин, а також відповідають за вікове погіршення пам'яті та роботи опорно-рухового апарату. Дослідження на щурах показали, що дієта, основним компонентом якої є журавлина, приводить до поліпшення пам'яті, а також до збалансованішої роботи опорно-рухового апарату в літньому віці. Друге місце після журавлини займає чорниця. Ця ягода володіє такими ж властивостями, що і журавлина, тільки антиоксидантів в ній трохи менше. Проте, вона містить речовини, які покращують зір.

Третє місце поділили між собою крупнолистовий буряк та капуста. Речовини, що містяться в цих овочах, руйнують ферменти, які у великих кількостях приводять до розвитку хвороби Альцгеймера і зниження когнітивної функції.

Вслід за овочами йде жирна риба. Такі сорти риби, як лосось, сардини і оселедець містять жирні кислоти, які також розщеплюють шкідливі ферменти. Якщо хоча би раз на тиждень споживати один з сортів жирної риби, то можна в значній мірі понизити вірогідність захворювання хворобою Альцгеймера.

Почесне п'яте місце в рейтингу «розумної» їжі займає шпинат. Вчені встановили, що шпинат сповільнює прояви вікових порушень нервової системи, а також перешкоджає деградації пізнавальних здібностей.

Джерело www.newodessa.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.