Близькість душі чи тіла: що важливіше? Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2011 12:21 · Розділ: Суспільство

В процесі останніх досліджень, проведених британськими вченими, виявилося, що спільний сон подружніх пар шкодить здоров'ю партнерів та їхнім взаєминам. Зазначається також, що в давнину чоловіки та жінки спали в різних місцях. Це підтверджується зокрема тим фактом, що колись у Китаї та Європі були популярні жіночі та чоловічі половини будинків.

У стародавньому Китаї такий поділ виникав внаслідок прийнятого в китайській медицині вчення про те, що вся Піднебесна ділиться на жіночу та чоловічу енергії. Вважається, що взаємозв'язки між цими енергіями здійснюються згідно чітким правилам спільного та розбіжного.

У Європі поділ чоловічих і жіночих покоїв був зумовлений, насамперед, тим, що жінки повинні були приховувати свої принади від чоловіків. Жінкам відводилася певна роль: сім'я, діти, кухня. Натомість основним обов’язком чоловіка була фізична робота, здобуття засобів існування та захист власного дому й вітчизни.

Так, гармонійне співіснування чоловіка та жінки в шлюбі не завжди проявляється у постійній близькості. Ця гармонія - це з'єднання узами взаємного кохання, яке фактично передбачає рівноправне співіснування та турботу один про одного.

Багатьом може видатися неправильним та навіть смішним рішення й бажання чоловіка й дружини спати окремо, в різних кімнатах, адже якщо кохаєш людину, то повинен постійно фізично знаходитися поряд.

Для гармонійних сімейних стосунків необхідна духовна близькість
Для гармонійних сімейних стосунків необхідна духовна близькість

Однак насправді, те, як, кому і де спати, повинне вирішувати саме подружжя - це лише їхня інтимна й особиста справа. Однак іноді дивуєшся, наскільки здатні ми шукати причини проблем там, де їх немає і просто бути не може.

В житті все надоїдає, перетворюючись на рутину, механічна дія, звичка знищує гостроту відчуттів. Та якщо за простими матеріальними діями, за фізичною близькістю постаратися помітити, виявити інший сенс існування чоловіка й жінки?

Адже, мабуть, неспроста ми розділені не лише фізіологічно, може, наше завдання в тому, щоб навчитися гармонійно доповнювати одне одного? Приміром, жінка створює затишок у домі, вона є основою сім'ї, оскільки народжує на світ майбутнє покоління. Вона сповнена бажань, а чоловік для неї - джерело наповнення, джерело сили та світла в будинку. Коли чоловік заходив до будинку, жінки завжди полюбляли запалювати свічки, уособлюючи цим самим гармонійне поєднання темряви та світла, бажання й наповнення.

Ці властивості відроджуються ще з духовного кореня Адама і Єви - символу повної єдності чоловічого та жіночого духовного начала. Напевно, саме тому ми так наполегливо шукаємо в шлюбному союзі інший зв'язок, наповнений глибшим, вищим змістом. І дуже часто, розчаровані, звинувачуємо один одного у фізичних вадах, недоліках характеру, шукаючи якогось оновлення й не розуміючи, що не вистачає нам лише духовної близькості.

Джерело: http://kabmir.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.