Вчені виявили найвіддаленіше скупчення галактик Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2011 11:50 · Розділ: Наука

Найвіддаленіше з усіх відомих скупчення галактик виявили астрономи Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору у співпраці зі своїми колегами з Великобританії, Франції та Японії. Їх активне співробітництво дозволило отримати оптимально повне уявлення про нове відкриття.

Гігантські хмари міжзоряного газу на стадії їх перетворення в галактики занесено до каталогів під назвою COSMOS-AzTEC3 і розташовані вони в районі сузір'я Сектанти, на відстані 12600 млн світлових років від Землі. Це значить, що ми бачимо скупчення таким, яким воно було, коли Всесвіт (а його вік становить близько 13,7 мільярдів років) був зовсім молодим.

Попередні галактичні скупчення-рекордсмени розташовуються майже на 2,4 мільярда світлових років ближче до Землі. Для виявлення та визначення характеристик COSMOS-AzTEC3 спеціалісти задіяли космічні телескопи НАСА "Спітцер", "Чандра" і "Хаббл", технологічне обладнання британської наземної обсерваторії ім. Джеймса Клерка Максвелла на Гаваях, французький телескоп в Іспанії та японський телескоп "Субару".

В центрі галактичних скупчень знаходиться чорна діра (фото з сайту spaceworld.ru)
В центрі галактичних скупчень знаходиться чорна діра (фото з сайту spaceworld.ru)

Узагальнений аналіз отриманих даних спонукав дослідників дійти висновку, що маса COSMOS-AzTEC3 становить мінімум 400 мільярдів маси Сонця. Такий показник чорної діри в центрі скупчення перевищує масу Сонця в 30 мільйонів разів.

Більшість галактик утримуються в скупченнях разом завдяки взаємному гравітаційному тяжінню. Самі ж по собі скупчення є найбільшими гравітаційно зв'язаними об'єктами Всесвіту. Решта галактик концентруються, як правило, навколо однієї найбільшої, в якій є гігантська чорна діра.

За словами представника Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадіні Пітера Капака, "вибухи зірок і чорні діри - це своєрідні посівні матеріали скупчень. Численні насінини врешті-решт перетворюються в колосальну центрову галактику, домінуючу в тому чи іншому скупченні".

Джерело: http://www.izvestia.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.