Скільки залишилося Ейфелевій вежі? Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2011 11:44 · Розділ: Цікаві факти

Фахівці Технічного центру досліджень механічної промисловості за допомогою проведення спеціального комп'ютерного моделювання нещодавно визначили, наскільки стійкий головний символ Парижа - Ейфелева вежа. За даними "Компьюленти", відповідне дослідження було проведене на замовлення компанії, яка керує пам'яткою.

Творіння інженера Гюстава Ейфеля височіє на Марсовому полі вже понад 120 років - його створювали до відкриття Всесвітньої виставки, яка відбулася ще у 1889 року. Передбачалося, що вежа простоїть не більше 20 років, та згодом на конструкцію помістили антени радіозв'язку.

Вчені створили комп'ютерну модель Ейфелевої вежі з 18 000 складових елементів. Згодом фахівці обчислили навантаження, яке діє на 3D-модель споруди у вертикальному та горизонтальному напрямках.

Ейфелева вежа простоїть ще декілька століть (фото взято з сайту zhitomir.in.ua)
Ейфелева вежа простоїть ще декілька століть (фото взято з сайту zhitomir.in.ua)

Результати обчислень враховують не лише оригінальну конструкцію вагою близько 8,5 тис. тонн, але й пізні доповнення у вигляді ресторанів, ліфтів і телевізійних антен, які важать близько 3 тис. тонн.

Додаткову проблему створило залізо, яке є основним матеріалом вежі. Такий спосіб промислового виробництва заліза давно застарів, отож фахівці змушені були провести спеціальні механічні та хімічні тести, а також пошукати необхідну інформацію в кресленнях Гюстава Ейфеля.

Результати дослідження встановили, що найбільшу небезпечною для вежі є висока температура: звернена до Сонця сторона розширюється та відхиляється. А ось повітряні потоки для неї безпечні, оскільки завдяки особливостям конструкції вежа не хитається навіть під впливом ураганного вітру. Отож результати проведення відповідних обчислень доводять: Ейфелева вежа простоїть ще два-три століття, водночас стійкість самої конструкції не порушить навіть подвійне збільшення ваги.

Джерело: http://week.izvestia.ru/


Інші новини розділу