Відтепер стоматологів можна не боятися Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2011 12:08 · Розділ: Нові технології

Група британських учених Лондонського університету стверджує, що знайшла метод, використовуючи який можна буде позбутися панічного страху перед зубним лікарем і бормашиною. Дослідники, опираючись на отримані результати проведених нещодавно експериментів, пропонують пацієнтам під час відвідин стоматолога надягати спеціальні навушники, які надаватимуть можливість слухати спеціально підібрану музику чи, приміром, інші улюблені записи пацієнта.

Водночас музика не заважатиме роботі лікаря: його голос чи голос медсестри можна буде почути, а свист свердла не пропускатиметься електронним фільтром. Встановлений поруч з бормашиною мікрофон вловлюватиме звуки необхідної частоти, приглушуючи їх. Цей пристрій придумав професор стоматологічного інституту Лондонського університету Брайан Міллар: він свого часу запозичив цю ідею у конструкторів автомобіля Lotus, які намагалися скоротити проникнення в салон дорожніх звуків, залишаючи водночас можливість чути попереджувальні сигнали інших машин.

Вчені знають, як перестати боятися стоматологів (фото взято з сайту svpressa.ru)
Вчені знають, як перестати боятися стоматологів (фото взято з сайту svpressa.ru)

«Наш пристрій позбавить людей страху перед лікуванням зубів, - запевняє Міллар. - Його купівля обійдеться лікарям недорого, а прослуховування пісень буде взагалі безкоштовним, якщо пацієнт принесе власні записи». Разом з тим, співробітник Школи проектування та дизайну Університету Брунеля Марк Атертон вказав на необхідність зберігати можливість голосового контакту людей під час лікування.

Джерело: http://news.rambler.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.