Знамениту "Мону Лізу" створено в Боббіо Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2011 11:15 · Розділ: Культура

Невелике старовинне містечко на півночі Італії незабаром може прославитися на весь світ. На думку історика мистецтва Карли Глорі, міст та дорога, які можна помітити за спиною Джоконди (їх раніше вважали витвором фантазії художника), існують насправді й знаходяться в місті Боббіо неподалік Пяченци.

За словами мистецтвознавця на картині ці об’єкти виглядають точнісінько так, як їх міг побачити да Вінчі з вікна розташованого у місті замку.

Такого висновку Глорі дійшла під час вивчення та обгрунтування однієї з наукових версій, пов’язаних з історією написання картини. Учена вважає, що художнику свого часу позувала не Ліза Герардіні, дружина торговця з Флоренції Франческо дель Джокондо, а Бьянка Джованна Сфорца, дочка Лодовіко Сфорца, герцога Міланського.

У 1482 році герцог запросив да Вінчі до Мілана на службу як архітектора, гідротехніка, інженера цивільних споруд та конструктора військових машин. Наприкінці 1480-х да Вінчі написав портрет коханки герцога Лодовіко, Чечілії Галлерани - «Даму з горностаєм».

Однак Глорі вважає, що да Вінчі, як і решта архітекторів та науковців, які перебували на службі у герцога, ймовірно, міг без перешкод відвідувати багатющу монастирську бібліотеку.

За спиною Джоконди видніються міст та дорога містечка Боббіо (фото взято з сайту bibliotekar.ru)
За спиною Джоконди видніються міст та дорога містечка Боббіо (фото взято з сайту bibliotekar.ru)

З думкою італійського мистецтвознавця категорично не погоджується Мартін Кемп, відомий дослідник життя і творчості Леонардо: «На портреті майже напевно зображена Ліза дель Джокондо, хоча цей факт зовсім позбавлений романтики та загадковості».

А звивистий шлях та міст на задньому плані «Джоконди» Кемп вважає звичайнісіньким відтворенням типових елементів ландшафту Північної Італії.

Джерело: http://newsland.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?