Джек Лондон був провидцем і рятувальником Автор: lesya · Опубліковано: 12.01.2011 11:09 · Розділ: Пам'ятні дати

11 січня 1876 року - рівно 135 років тому - народився Джек Лондон, знаменитий американський письменник, який, однак, протягом тривалого часу був популярнішим в інших країнах, ніж на своїй батьківщині, в Америці.

Загалом, як кажуть, важливий не Шекспір, а примітки до нього. Отож важливо не те, про що саме писав Джек Лондон, зацікавлює він сам як цікава постать, індивідуальність, неординарна особистість.

Він писав не просто пригодницькі романи, повісті та оповідання - його твори описують важку долю, її виклики, з якими належить боротися простій людині. Описує автор і життя мисливців та золотошукачів. І в такому сенсі його творам характерні надто непоказні сюжети, особливо у порівнянні зі звичними хеппі-ендами американського кіно чи літератури. У Джека Лондона герой - це, насамперед, людина праці, робочий, суворий пролетар, оточений з усіх боків проблемами.

Джек Лондон свого часу передбачив настання епохи диктаторів (фото взято з сайту perevodika.ru)
Джек Лондон свого часу передбачив настання епохи диктаторів (фото взято з сайту perevodika.ru)

Цікаво, що наприкінці життя письменник захопився науковою фантастикою. Цей факт з невідомих причин майже не привертає увагу критиків та науковців, хоча в тій же "Залізній п'яті" знаменитий Джек Лондон передбачив настання епохи диктаторів та величезних соціальних потрясінь. І його твір видається ще більшою мірою пророчим, якщо врахувати той факт, що сам письменник помер ще у 1916 році.

Джек Лондон сам по собі символ. Останнім часом популярнішим стає такий собі науковий напрямок - соціоніка, який досліджує психотипи людини. Згідно з даними цієї науки, існує 16 соціотипів, тобто людей певної структури мислення, характеру та поведінки. Всі ці типажі вивчені й для зручності та розуміння їм присвоєні іменні позначення. Так, приміром, є соціотип Гамлета, Наполеона, Достоєвського, Гюго. Є й соціотип Джека Лондона. Це - логіко-інтуїтивний екстраверт - діяльний, небайдужий, особа, яка бореться за справедливість, готовий на подвиги Рятувальник. Ну, власне, така людина, яку Джек Лондон і описував у своїх розповідях.

Джерело: http://www.vesti.ru


Інші новини розділу

 • Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива

  Сьогодні світ відзначив Міжнародний день пива · lesya · 07.08.2015 23:05

  Сьогодні світ відзначає незвичне свято - Міжнародний день пива (англійською International Beer Day). Свято є неофіційним, але за вісім років свого існування воно нбуло небувалого розмаху, перетворившись з невеликого фестивалю на масштабне дійство, яке святкують на п’яти континентах.

  Міжнародний день пива, за уже усталеною традицією, відзначають в першу п’ятницю серпня. А засновником дійства став Джесс Авшаломов, один власник бару в американському місті Санта-Круз. Літній період Джесс вибрав тому, що, по-перше, на вулиці стоїть спека, тож і кухоль прохолодного напою любителі пива вип’ють залюбки, по-друге, серпень є досить віддаленим від інших пивних свят. І щоб не було забагато алкоголю, він вирішив відсвяткувати День пива у серпні.

  Вперше цю дату відзначили у 2007 році в місті Санта-Круз, штат Каліфорнія. Вже через чотири роки цей невеликий містечковий фестиваль став міжнародним святом, що відзначалося в ста тридцяти восьми містах двадцяти трьох країн світу. Ще рік по тому дійство охопило двісті сім міст у п’ятдесяти країнах.


 • Сьогодні світ відзначає День шоколаду

  Сьогодні світ відзначає День шоколаду · lesya · 11.07.2014 13:55

  Усі дівчата, які, дбаючи про власну фігуру, змушені відмовлятися від улюблених шоколадних ласощів, сьогодні мають повне право себе потішити довгоочікуваними солодощами – в цей день, одинадцятого липня, світ відзначає Всесвітній день шоколаду. Свято вже досить немолоде, адже його заснували французи ще в 1995 році.


 • У Москві вшанували Володимира Висоцького

  У Москві вшанували Володимира Висоцького · kseniya_www · 01.08.2013 20:21

  25 липня виповнилося 33 роки з дня смерті легендарного артиста, поета і музиканта Водимира Висоцького. У Москві ця дата була відзначена Днем пам’яті.


 • Сьогодні у світі відзначають День таксиста

  Сьогодні у світі відзначають День таксиста · lesya · 22.03.2013 13:54

  Сьогодні всі водії таксі відзначають своє професійне свято - 22 березня у світі традиційно святкують Міжнародний день таксиста.


 • В Італії відзначили День дерева

  В Італії відзначили День дерева · lesya · 22.03.2012 16:27

  Вчора, 21 березня, в Італії відзначили День дерева. Це свято, яке традиційно відзначають в Італії, є символом оновлення та єднання людини з природою.