Аромат кави допоможе подолати стрес Автор: lesya · Опубліковано: 11.01.2011 13:17 · Розділ: Краса і здоров'я

Спеціалісти стверджують, що достатньо всього лише одного запаху кави - і Ваш мозок впорається з наслідками стресу, викликаного нестачею сну.

Група вчених, провівши нещодавно низку необхідних досліджень на лабораторних щурах, з'ясувала, що вже один лише запах смажених кавових зерен зумовлює зміни роботи та функціонування низки генів, корегуючи водночас виробництво тих білків у мозку, які допомагають боротися зі стресом, викликаним недосипанням.

Запах кави допоможе у боротьбі зі стресом, викликаним недосипанням (фото взято з сайту prodzapas.org.ua)
Запах кави допоможе у боротьбі зі стресом, викликаним недосипанням (фото взято з сайту prodzapas.org.ua)

Під час експерименту вчені виокремили чотири групи пацюків. Перша - контрольна, другу групу повністю позбавили можливості спати, члени третьої групи тварин вдихали запах кави, однак тривалість сну була обмеженою; пацюки четвертої групи вдихали аромат кави і не спали.

Результати експерименту продемонстрували, що у тих щурів, які вдихали запах кави, інакше "працюють" 17 генів. Водночас у щурів, позбавлених сну, та у щурів з «безсонням" і з запахом кави різнилася активність 13 з них. До того ж запах кави сприяв утворенню білків, які характеризуються антиоксидантними властивостями - захищають нервові клітини від ушкоджень, пов'язаних зі стресом та викликаних різноманітними стресовими ситуаціями.

Джерело: http://news.site.ua.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.