Як жінки можуть народитися чоловіками? Автор: lesya · Опубліковано: 11.01.2011 12:56 · Розділ: Медицина

Природа жорстоко пожартувала з трьома на перший погляд абсолютно нормальними британцями. Члени однієї сім'ї - два брати і дядько - зовні є чоловіками, проте результати аналізу їхніх генів засвідчує протилежне.

Як відомо, гени чоловіків містять Х і У статеві хромосоми, натомість у генах жінок - дві Х хромосоми. У трьох членів однієї сім'ї з Великобританії, які виглядають та поводяться як чоловіки, вчені виявили жіночий генотип. Обидва брати одружені з жінками, а їхній розвиток, анатомія, стан здоров'я, розумові здібності, поведінка та сексуальні уподобання не викликають підозр. Натомість у чоловіків спостерігаються проблеми із здатністю до запліднення. Проходження гормональної терапії закінчилося для братів болями та ампутацією яєчок. Далі - косметичне протезування. За даними Zdravoe.com, результати проведених генетичних тестів показали, що у всіх трьох чоловіків відсутні У хромосоми.

Стать дитини може змінюватися на ранніх стадіях розвитку (фото взято з сайту ua.redtram.com)
Стать дитини може змінюватися на ранніх стадіях розвитку (фото взято з сайту ua.redtram.com)

В процесі внутрішньоутробного розвитку У хромосома стимулює роботу гена, пов'язаного з розвитком плоду чоловічої статі. В момент запуску відповідного процесу із зародка розвивається хлопчик, незалежно від того, чи наявні в клітинах У хромосоми, чи ні. У зв'язку з спадковою зміною структури ДНК, у всіх трьох чоловіків на ранніх стадіях розвитку почав працювати цей ген, в результаті чого стать немовлят змінилася.

І хоча схожі випадки трапляються рідко, тим більше, в одній сім'ї, науковцям відомі випадки, коли плід з генотипом дівчинки розвивався як хлопчик, і навпаки. Розвиток статі дитини - складний процес, який може порушитися на різних стадіях раннього розвитку. За даними спеціалістів, такі зміни статі відбуваються в одному випадку з 20000.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу