Жіночі сльози викликають імпотенцію Автор: lesya · Опубліковано: 11.01.2011 12:39 · Розділ: Медицина

Коли ми плачемо, то здатні здійснювати на партнера набагато більший вплив, аніж просто висловлюючи ті чи інші емоції. Згідно з даними нового дослідження, сльози відсилають відповідний хімічний сигнал, який впливає та певним чином зумовлює ту чи іншу модель поведінки людей.

Результати нового дослідження, опублікованого нещодавно журналом Science, допоможуть відповісти на питання, чому саме люди, на відміну від інших видів, плачуть, відчуваючи при цьому сильні емоції.

Провівши низку експериментів, вчені виявили, що чоловіки, які вдихали запах жіночих сліз, викликаних певним емоційним стресом, відчували менше сексуальне збудження, аніж під час вдихання нейтрального соляного розчину, нанесеного на щоки учасниць експерименту.

Жіночі сльози знижують рівень сексуальної збудливості чоловіків
Жіночі сльози знижують рівень сексуальної збудливості чоловіків

За словами керівника дослідження доктора Ноама Собеля, професора нейробіології в інституті Вайцмана в Ізраїлі, така реакція чоловіків на жіночі сльози викликана насамперед сукупністю відповідних чинників - рівнем тестостерону, реакцією шкіри на слізну рідину, а також певними візуальними образами.

Вчені водночас займаються дослідженням впливу чоловічих сліз. Доктор Собель вважає, що у випадку, коли плачуть чоловіки, можливе зменшення агресії з боку інших чоловіків. Однак проблема полягає в тому, що знайти чоловіків- добровольців, здатних

плакати від надлишку відповідних емоцій, насправді дуже складно.

Роберт Р. Провайн, психолог і нейробіолог Університету штату Меріленд, округу Балтімор, який вивчав ефект плачу, стверджує, що дане відкриття дуже важливе, оскільки "емоційні сльози є вкрай суттєвим чинником еволюційного розвитку людини як соціального виду. Водночас вони можуть передавати інформацію про феромони людини.

Однак на даний час залишається нез’ясованим, яким саме чином сприймається цей хімічний сигнал - через нюхові функції чи якимось іншим способом.

Водночас деякі експерти вважають, що сльози по суті своїй взагалі покликані зменшувати чоловічу агресію у відношенні жінки, ослабленої в результаті емоційного стресу. Також існує припущення, що ефект жіночих сліз прямо пов'язаний з менструальним циклом.

"Результати проведених раніше експериментів доводять, що жінки набагато частіше плачуть під час менструацій, а з біологічної точки зору це не найкращий час для занять сексом, отож зниження сексуальної активності партнера в цей час дуже зручне", - зауважує доктор Собель

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу