Вищий суд Лондона визнав чіпси Pringles картопляними Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.05.2009 16:08 · Розділ: Економіка

Вищий суд Лондона визнав чіпси Pringles картопляними. Тепер компанія Procter&Gamble, що випускає чіпси, має виплатити 100 мільйонів фунтів стерлінгів (156 мільйонів доларів) податку на додану вартість за минулі декілька років продажу закуски у Великобританії, а також виплачувати в майбутньому по 20 мільйонів фунтів в рік.

У 1994 році у Великобританії вступив в силу закон, що встановлює порядок стягування податку на додану вартість. Згідно з правилами, з більшості продуктів харчування в країні податок не стягується. Виняток становлять лише продукти, виготовлені з картоплі, включаючи картоплю-фрі, чіпси та схожі товари. Протягом декількох років компанія Procter&Gamble стверджувала, що в її чіпсах вміст картоплі дуже низький, щоб уникнути оподаткування.

Згідно з рішенням британського суду, Pringles все ж таки були визнані картопляними, оскільки частка картоплі в них складає 42 відсотки, а жир і борошно - всього 33 відсотки. Оскільки вміст картоплі високий і, крім того, переважає вміст інших інгредієнтів, то, згідно рішення суду, продукт підлягає оподаткуванню. У липні 2008 року Вищий суд Лондона ухвалив, що Pringles не є картопляною закускою.

Суд вирішив, що форма упаковки та самі чіпси не відповідають загальним уявленням про подібного роду продукти, а вміст картоплі в них не перевищує 50 відсотків, завдяки чому закуска не може вважатися картопляною. Незабаром після цього Державне управління Великобританії по податкових та митних зборах подало до суду повторний позов.

Згідно заяви Procter&Gamble, Pringles не можуть бути визнані картопляними чіпсами, а є швидше печивом або сухарями, оскільки виготовляються із застосуванням пшеничної муки. Компанія є світовим лідером по виробництву товарів повсякденного вжитку. Вона була заснована в 1837 році в Цинциннаті.

Procter&Gamble випускає продукцію під брендами Always, Alldays, Tampax, Head&Shoulders, Pantene, Shamtu, Gilette, Duracell, Pringles та багатьма іншими найменуваннями. Чистий прибуток компанії в 2008 році склав 12,07 мільярда доларів.

Джерело novosti-n.mk


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.