Слід ретельно стежити за вживанням газованих напоїв Автор: lesya · Опубліковано: 06.01.2011 09:10 · Розділ: Краса і здоров'я

Пітер Пайпер з університету Шеффілда, опираючись на результати проведених ним досліджень, з упевненістю стверджує, що кожен з нас повинен ретельно стежити за кількістю випитих газованих напоїв, особливо під час свят.

За словами фахівця, величезна кількість проблем, пов'язаних з віковими змінами чи зловживанням алкоголем, приміром, такі як цироз печінки та хвороба Паркінсона, можуть бути викликані звичайнісінькими охолоджуючими напоями, адже останні містять бензоат натрію (E211), вплив якого на організм людини, на думку Пайпера, явно недооцінюють.

Нешкідливий бензоат натрію у взаємодії з вітаміном С створює шкідливу сполуку (фото взято з сайту prodzapas.org.ua)
Нешкідливий бензоат натрію у взаємодії з вітаміном С створює шкідливу сполуку (фото взято з сайту prodzapas.org.ua)

Бензоат натрію (E211) досить-таки поширений консерванті у харчовій промисловості, схвалений відповідними органами різних країн.

Однак при взаємодії бензоату натрію з вітаміном C в безалкогольних напоях утворюється канцерогенна речовина бензол. Траплялися навіть випадки видалення з продажу окремих марок напоїв через підвищений вміст бензолу.

В цілому, бензоат натрію (E211) за умов дотримання діючих нормативів та його граничного вмісту в продуктах вважається цілком безпечною харчовою добавкою.

Пайпер під час дослідження перевірив вплив бензоату натрію на живі клітини дріжджів, виявивши, що така сполука ушкоджує важливу область ДНК в мітохондріях. За словами Пайпера, ці хімікалії зумовлюють серйозне пошкодження окремих діпянок ДНК в мітохондрії таким чином, що вони повністю інактивують її. Є безліч хворіб, виникнення яких пов'язують насамперед з ушкодженням цієї частини ДНК - хвороба Паркінсона та низка нейродегенеративних захворювань, приміром, а разом з ними й окремі процеси старіння.

Отож, за словами вченого, норми допустимого вмісту бензоату натрію (E211) у харчових продуктах слід переглянути. Існуючі методи визначення шкоди, заподіяної даною речовиною, некоректні та не враховують результати й значення описаного вище відкриття.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.