Вчені розкрили причину чоловічого облисіння Автор: lesya · Опубліковано: 06.01.2011 08:58 · Розділ: Краса і здоров'я

Американські вчені нещодавно встановили причину чоловічого облисіння. Результати відповідних досліджень, проведених групою експертів, опубліковані виданням Journal of Clinical Investigation. Виявляється, вся справа не в нестачі нового волосся, а власне у якості волосся, яке виростає на місці втраченого.

Вчені в процесі проведення відповідного експерименту встановили, що у пацієнтів, які страждають облисінням, формується така ж кількість коренів волосся, як і в здорових людей. Однак через дефект стовбурових клітин нове волосся виростає занадто коротким, і його можна розглянути лише під мікроскопом.

Джордж Костареліс, керівник групи, яка проводила дослідження, зауважує, що зроблене відкриття говорить насамперед про наявність проблеми з активацією стовбурових клітин, які сприяють трансформації клітин-попередників під час облисіння.

Головна проблема - не у нестачі волосся, а в його якості
Головна проблема - не у нестачі волосся, а в його якості

Разом з тим, експерти сподіваються, що їх дослідження дозволять створити особливий крем, за допомогою якого вдасться трансформувати стовбурові клітини так, щоб на голові виросло нормальне волосся.

"Той факт, що під час облисіння утворюється така ж кількість стовбурових клітин, дозволяє сподіватися на їх реактивацію", - відзначає Костареліс. Причини виникнення облисіння до цих пір не вивчені, однак експерти пов’язують це захворювання з чоловічим гормоном тестостероном. Окрім того, облисіння дуже часто передається спадково.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.