Найкращий спосіб зупинити грип - навчити дітей мити руки Автор: Lesly · Опубліковано: 21.05.2009 15:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Обмеження пересування та інші заходи сприяють обмеженню поширення нового вірусу H1N1, але представники влади широко ігнорують найкращий спосіб зупинити збудника, - а саме, зосередитися на дитячій гігієні, повідомили науковці.

Цитуючи висновки 51 дослідження, завданням якого було вивчити різні шляхи передачі респіраторних захворювань, Том Джефферсон з Cochrane Library (електронні бази даних по медицині та охороні здоров’я)заявив, що підбадьорення дітей мити руки є найбільш ефективним заходом. "Я справді не розумію, чому деякі уряди одержимі застосуванням пігулок та ін’єкцій. Докази очевидні. Миття рук забезпечує захист від багатьох проблем, включаючи респіраторні віруси."

Огляд опублікованих досліджень по всьому світу свідчить, що часте миття рук, використання рукавиць, фільтруючих халатів та масок, а також ізоляція ймовірно хворих людей допоможе знизити передачу респіраторно-вірусних захворювань.

Також виявлено, що для попередження поширення захворювання в першу чергу слід зосередити увагу на дітях, а не на дорослих. "Діти як найбільш товариські істоти, здійснюють найбільше фізичних контактів між людьми," - сказав Джефферсон. Вчені, які спостерігали 4332 дітей в малозабезпечених пакистанських родинах, прийшли до висновку, що малеча, яка мила руки з милом кілька разів на день вдвічі рідше страждала від таких захворювань як пневмонія, кашель, тощо.

З часу виявлення нового вірусу H1N1 в Мексиці, посадовці відомств охорони здоров’я намагалися побороти захворювання, що вже поширилося на 33 країни та вбило 65 чоловік і загрожує світу новою пандемією. Використовувалися такі заходи як карантин, обмеження подорожей, закриття шкіл та маски для обличчя, проте, якщо б вчителі та вихователі забезпечили належний рівень гігієни, це б принесло найбільше користі.

"Якщо ви впровадите гігієнічні заходи в школах, це буде найкращий захист," стверджує Джефферсон.

Інше дослідження показало, що пропуски шкільних занять скоротилися на 43 %, коли діти почали протирати руки спиртовмісними речовинами паралельно з миттям рук.

Джерело: dailymirror.lk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.