Десятирічна дівчинка відкрила нову зірку Автор: lesya · Опубліковано: 06.01.2011 08:26 · Розділ: Наука

Декілька днів тому десятилітня Кетрін Аврора Грей (Kathryn Aurora Gray) з канадської провінції Нью-Брансвік за сприяння свого батька, астронома-аматора, відкрила нову зірку.

Дівчинка виявила нову зірку на астрономічних знімках галактики UGC 3378 в сузір'ї Жирафа, зроблених перед цим її батьком Полом Греєм (Paul Gray) та його колегою Девідом Лейном (David Lane) завдяки використанню телескопів аматорської обсерваторії "Еббі-рідж".

Переглянувши отримані знімки, дівчинка зауважила, що на фотографічних зображеннях галактики UGC 3378, зроблених незадовго до Нового року, з'явилася невелика зірочка 17-ї зоряної величини, якої не було на попередніх знімках цієї серії. Кетрін разом з колегами одразу ж сповістили про це відкриття Міжнародний астрономічний союз.

Незабаром появу наднової зірки підтвердили астроном-аматор з американського штату Іллінойс Брайен Тиман (Brian Tieman) та астроном з Арізони Джек Ньютон (Jack Newton). Після цього представники астрономічного союзу розіслали офіційну телеграму про відкриття нового об’єкту, присвоївши йому індекс SN2010lt.

З часом зорі перетворюються у чорні діри (фото взято з сайту dvokrapka.com)
З часом зорі перетворюються у чорні діри (фото взято з сайту dvokrapka.com)

За даними спеціалістів, наднові зірки спалахують на останніх стадіях еволюції великих зірок, які майже повністю вичерпали запаси термоядерного пального. Затухаючі термоядерні реакції в центрі зірки не можуть більше стримувати ваги зоряної речовини, яке починає різко переміщуватися до центру небесного тіла.

Внаслідок цих процесів зірка ніби "сплющується", відбувається потужний вибух, і вона починає сяяти з яскравістю цілої галактики. Потім гасне, залишаючи по собі чорну діру чи нейтронну зірку. Саме завдяки вибухам наднових зірок у міжзоряний простір потрапляють важкі елементи, з яких і створена наша планета.

Джерело: http://www.rian.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.