Винайдено "розумну" кепку для гри у гольф Автор: lesya · Опубліковано: 05.01.2011 12:04 · Розділ: Нові технології

Вчені створили «розумну кепку», призначену для гольфістів Brain Athlete. Головний убір зумовить підвищення точності та концентрацію уваги в необхідний момент. Гаджет, вимірюючи електричну активність мозку, на основі отриманих даних допомагає спортсмену досягти того стану, в якому його влучність буде найвищою.

Професор психології Університету штату Арізона (США) Дебра Крюс протягом тривалого часу вивчала особливості мозкової активності гравців у гольф. Їй вдалося встановити певний взаємозв'язок між станом нашого мозку і рівнем влучності.

Гольф вимагає від спортсмена високої точності та концентрації уваги (фото взято з сайту akonetour.com)
Гольф вимагає від спортсмена високої точності та концентрації уваги (фото взято з сайту akonetour.com)

На практиці це відкриття використали представники японської компанії B-Bridge. Вони розробили пристрій, який отримав назву Brain Athlete. Винахід за допомогою трьох прилаштованих зовнішніх датчиків вимірює електричну активність мозку і через Bluetooth передає електроенцефалограму на зовнішній комп'ютер. Радіус дії безпровідникового зв'язку сягає десяти метрів. Пристрій важить близько ста грамів, а тривалість його безперервної роботи становить дві години.

Використовуючи інформацію, отриману завдяки роботі приладу, спортсмен може шляхом тренувань досягати саме того стану, в якому його влучність буде найвищою. Теоретично така система може стати в пригоді футболістам і тенісистам.

Сама технологія взаємодії мозку з комп'ютером розроблена американською компанією NeuroSky, яка протягом чотирьох років співпрацювала з олімпійською збірною США зі стрільби з лука. У цьому виді спорту, як і в гольфі, для успішної боротьби та змагань необхідні точний розрахунок і максимальна концентрація уваги.

Brain Athlete на сьогоднішній день продається лише в Японії, його вартість складає близько 40 тис. ієн (приблизно $ 480). Та вже в недалекому майбутньому продажі повинні стартувати в Сполучених Штатах Америки.

Джерело: http://www.wnd.su


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.