Найневдаліші фантастичні фільми Автор: lesya · Опубліковано: 05.01.2011 11:57 · Розділ: Кіно

За даними The Sunday Times, нещодавно представники NASA назвали сім найгірших та сім найкращих в аспекті наукової достовірності та певної правдивості фільмів останніх років. Оприлюднення рейтингу кінокартин відбулося на прес-конференції, яка відбулася в Лабораторії реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory).

На думку вчених, список найгірших з точки зору достовірності подання в них різноманітних новітніх технологій виглядає наступним чином: "2012", "Земне ядро" (The Core), "Армагеддон" (Armaageddon), "Вулкан" (The Volcano), "Ланцюгова реакція" (Chain Reaction), "Шостий день" (The 6th Day), "Покрите таємницею" (What the # $ *! Do We (K) now!?).

Усі перелічені картини потрапили до списку завдяки великій кількості наукових неточностей, а іноді й найнахабніших вигадок. Так, приміром, у розрекламованому фільмі "2012" нейтрино розігрівають земне ядро за умови, що нейтрино - це нейтральні частинки, які майже не взаємодіють з матерією.

Представники Насса склали рейтинг найневдаліших фантастичних фільмів (фото з сайту 2012year.ru)
Представники Насса склали рейтинг найневдаліших фантастичних фільмів (фото з сайту 2012year.ru)

Відзначимо, що представники NASA свого часу прийняли непряму участь у створенні однієї з перерахованих картин - "Армагеддону". Автори фільму спершу консультувалися та радилися з працівниками космічного агентства, проте з часом відповіді науковців перестали влаштовувати кінематографістів, і ті закінчили фільм без участі фахівців. В результаті, за словами вчених, вийшов жахливий та зовсім нереалістичний фільм.

Поряд зі списком невдалих фантастичних екранізацій вчені запропонували список фільмів, у яких, на їхню думку, різні наукові теорії подані та інтерпретовані вірно. Ось він: "Гаттака" (Gattaca), "Контакт" (Contact), "Метрополіс" (Metropolis), "День, коли зупинилася Земля" (The Day the Earth Stood Still), "Жінка на Місяці" (Woman in the Moon), "Щось" (The Thing from Another World), "Парк Юрського періоду" (Jurassic Park).

Джерело: http://news.vnutri.info


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.