Вчені створять "емоційний" комп'ютер Автор: lesya · Опубліковано: 05.01.2011 11:33 · Розділ: Техніка

Одного разу професор Пітер Робінсон настільки розчарувався роботою та функціонуванням власного GPS-навігатора, що в нього мимоволі з’явилася ідея сконструювати комп'ютер, який би міг реагувати на людські емоції.

Разом з колегами він створив спеціальне програмне забезпечення, яке визначає тон голосу, позу людини та навіть вираз її обличчя. Більше того, вчені Кембриджського університету розробили автоматизовану голову, схожу на легендарного піонера в галузі комп'ютерних обчислень Чарльза Беббіджа.

Вчені планують розробити комп'ютер, який реагуватиме на вияв тих чи інших емоцій (фото взято з сайту omo.com.ua)
Вчені планують розробити комп'ютер, який реагуватиме на вияв тих чи інших емоцій (фото взято з сайту omo.com.ua)

«Мені дуже подобаються електронні гаджети та різноманітні нові технології, та водночас викликає хвилювання той факт, що всі вони - бездушні купи металу. Скоріше за все, їх конструюють і розробляють садисти», заявив у своєму інтерв’ю професор Робінсон.

«Найбільша проблема у тому, що комп'ютери не вміють реагувати на мої почуття та емоції. Їм невідомо, задоволений я чи, навпаки, роздратований - вони просто-на-просто мене ігнорують. Отож я вважаю необхідним розробити та створити інтелектуальний комп'ютер, який у недапекому майбутньому зможе прочитати мої думки», - додав на завершення вчений.

Джерело: http://www.innovanews.ru

Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.