Знайдено залишки цивілізації атлантів Автор: lesya · Опубліковано: 04.01.2011 12:49 · Розділ: Культура

Чи не в кожній країні світу вам можуть розповісти щось про великі підземелля, розташовані в тому чи іншому її районі, про загадкові випадки, пов’язані з тими, хто намагався їх відвідати. Особливо багата цим Південна Америка, континент хвилюючих відкриттів та вражаючих історичних таємниць.

Печера духів. У Перу, неподалік пустелі Наска, яка прославилася своїми колосальними зображеннями, які можна побачити лише з висоти, є печери, у яких, за повір'ями місцевого населення, мешкають підземні духи. Більшість входів до цих печер перегороджені багатотонними кам'яними блоками, отож розпочати ретельне вивчення та огляд цих печер вдалося лише у 1971 році.

Спелеологи тривалий час пробиралися заплутаними ходами, і нарешті досягли величезної зали, яка, цілком ймовірно, колись була місцем проведення релігійних церемоній. Підлога приміщення була вимощена плитами з геометричним візерунком, на відполірованих стінах красувалися малюнки та знаки, що нагадували ієрогліфи. В центрі розташувалися 98 кам'яних тумб, схожих на жертовники індіанців майя. На кожній тумбі був вибитий жолоб, призначений для стікання крові. Від центральної зали в різні боки розходилися тунелі, деякі з яких були заповнені людськими рештками. Найдовший тунель сягавокеану і йшов під воду.

Трагедія під Куско. Рясніють таємницями підземелля та околиці священного міста інків Куско. У 1952 році група дослідників з Франції і США вирішила дослідити одне з них. Довго затримуватися під землею спелеологи не планували, отож провізії узяли всього на п'ять днів. Та все склалося по-іншому: довелося чекати цілих два тижні, поки на поверхню не вибрався єдиний член групи, якому волею випадку вдалося залишитися живим. Це був француз Філіп Ламонтьер. Чоловік перебував у вкрай виснаженому стані, майже нічого не пам'ятав. Водночас спеціалісти виявили у нього ознаки зараження бубонною чумою.

Вчені до цього часу не розгадали таємниці давніх печер
Вчені до цього часу не розгадали таємниці давніх печер

Згодом вдалося зрозуміти, що в печерах виявлені поховання стародавніх царів та безліч виробів із золота. Коштовності заповнювали десятки залів, однак ці зали рясніли пастками, в одну з яких і потрапили спелеологи. Під їхніми ногами несподівано розійшлися плити підлоги, і вони провалилися в прірву. Ламонтьер залишився живим лише через те, що відстав від інших. Доказом правдивості його розповіді був наявний при ньому золотий кукурудзяний качан, майстерно зроблений древніми майстрами. На сьогоднішній день цей качан виставляється в музеї міста Ліма.

Влада всіляко намагалася зберегти в таємниці інформацію про трагедію в підземеллі під Куско. Однак протягом кількох місяців без вісті пропали понад двісті осіб, які побували в печерах, а ті, кому вдалося вибратися на поверхню, хворіли чумою. Входи до печер в результаті цих подій замурували.

І лише на початку 2000-х років відомий дослідник цивілізації інків доктор Рауль Сентено спробував повторити шлях зниклої експедиції. Він підкупив охоронців, які чергували в древньому храмі неподалік Куско, і група з шести досвідчених спелеологів на чолі з Сентено проникла в приміщення під усипальницею, зламала замок на сталевий решітці і рушила по довгому коридору, схожому на частину якоїсь вентиляційної системи. Спускаючись все нижче, дослідники нарешті потрапили до тунелю, підлога якого була вимощена рівними кам'яними плитами, а стіни облицьовані сріблястим металом, за своєю структурою схожим на алюміній. Жоден учений не міг пояснити, як алюміній потрапив в доісторичний лабіринт. Та через сотню метрів тунель звузився настільки, що спелеологам довелося повернути назад.

"Нащадки атлантів" Персі Фосетті. У 1991 році група англійських і бразильських спелеологів проникла в печери в басейні річки Ріу-Сінжу. У 1925 році тут безслідно зникла експедиція знаменитого дослідника Персі Фосетта, який протягом кількох років вивчав цей район Бразилії. За даними Фосетта, в тутешніх джунглях в глибоких печерах мешкає загадкове плем'я світлошкірих індіанців. Отож не виключалося, що печери в заплаві річки Ріу-Сінжу - це підземні помешкання представників того самого племені, яке свого часу описав Фосетт. Дослідник також вважав, що "білі індіанці" - це здичавілі нащадки атлантів. Спершу вони мешкали в містах, руїни яких, на його думку, ще й зараз можна відшукати в бразильських нетрях, та згодом, під натиском навколишніх племен, переселилися в підземні печери, забравши з собою все найцінніше, що дісталося їм від предків.

Печери в заплаві Ріу-Сінжу виявилися дуже красивими. Зі склепінь звисали сталактити всіляких квітів, стіни були вкриті яскраво-червоною та жовтою цвіллю, траплялися струмки і мальовничі гроти. Проте анінайменших слідів присутності людини спелеологи на своєму шляху не знайшли.

Однак на глибині сімдесяти метрів на заваді вченим стала незвичайна кам'яна плита з гладкою поверхнею. Використовуючи сучасні технології, величезний камінь зрушили з місця. За плитою - тунель, який під кутом спускався вниз. Стіни підземного коридору були викмощені плитами. На кожній плиті було вирізьблене зображення птаха, схожого на павича. У підлозі були два жолоби, які, цілком ймовірно, використовувалися як рейки для переміщення.

Повідомлення про відкриття древньої галереї зацікавило вчених усього світу. У 1995 році в печери під Ріу-Сінжу спустилася нова експедиція, учасники якої провели фотозйомки в галереї з павичами та обстежила суміжні коридори, однак обстежити весь підземний комплекс і встановити, де закінчуються тунелі, не вдалося і їм.

На підставі отриманих відомостей вчені дійшли висновку, що для створення підземних галерей в районі Ріу-Сінжу необхідні знання, недоступні диким мешканцям Амазонії. Не могли їх спорудити й інки, влада яких над тутешніми землями була нетривалою і суто номінальною. Деякі дослідники слідом за Фосеттом поспішили оголосити знахідки в галереях під Ріу-Сінжу речовими доказами існування цивілізації атлантів. Інші, серед яких і відомий перуанський фахівець з вивчення давніх культур Хорхе Перес, вважають, що ці галереї споруджені тими, хто звів Тіауанако та інші мегалітичні пам'ятники. І лише в одному думки фахівців сходяться: підземні галереї, як і храмові комплекси Куско і Тіауанако, а також циклопічні малюнки в пустелі Наска, споруджені з релігійною метою.

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?