Завершення епохи Kodachrome Автор: lesya · Опубліковано: 04.01.2011 11:17 · Розділ: Нові технології

За даними BBC, остання фотоплівка Kodachrome проявлена 30 грудня минулого року в американському штаті Канзас. Фотографи - як любителі, так і професіонали - називають цю подію символічним завершенням цілої епохи.

Фірма Kodak розпочала виробництво цієї плівки у 1935 р. Kodachrome стала на той час першою кольоровою плівкою, яка надійшла в широкий продаж. Вона швидко здобула собі популярність в середовищі фотографів усього світу завдяки якісній передачі кольорів, які могли залишатися яскравими та насиеними протягом тривалого часу.

Плівка завжди вирізнялася відмінною якістю (фото з сайту uniquespecialists.com)
Плівка завжди вирізнялася відмінною якістю (фото з сайту uniquespecialists.com)

Саме цією маркою протягом цілих десятиліть користувалися друковані засоби масової інформації. Використовували Kodachrome і в сфері кіноіндустрії. Однак у 2009 р. представники компанії Kodak оголосили про припинення виробництва цього продукту: плівка не витримала конкуренції з цифровою фотографією.

Обробка Kodachrome вимагала неабияких та особливих знань, отож єдиною в світі лабораторією, де до цього часу можна було її проявити, залишалася канзаська Dwayne's Photo. Останнім часом фірма ледь справлялася із замовленнями: сюди масово почали звертатися фотографи, які протягом тривалого часу зберігали свої плівки необробленими. Один з них приніс одразу 1580 рулонів, на яких зображені виключно залізничні локомотиви. За проявлення майже 50 тис. кадрів чоловік заплатив близько $ 16 тис.

Джерело: http://www.cnews.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.