Таємниці Шервудського лісу Автор: lesya · Опубліковано: 04.01.2011 11:00 · Розділ: Цікаві факти

Незабаром розпочнеться повномасштабне вивчення найзагадковішої пам'ятки Шервудського лісу. Група експертів вирішила дослідити одну із таємничих древніх пам'яток англійського графства Ноттінгемшир.

Очевидно, колись це був thing - місце зустрічей під відкритим небом, де свого часу збиралися вікінги для обговорення та вирішення актуальних тоді юридичних питань. Він був виявлений на території Шервудського лісу майже п'ять років тому трьома місцевими істориками. Спершу подружжя Лінди Маллетт і Стюарта Реддіша, а також їхній товариш Джон Вуд зацікавилися документом 200-річної давності, який описував прогулянку по тій частині лісу, де знаходилися знаки, які й позначали його давній кордон. Історики вирушили на пошуки й на пагорбі Хенгер-хілл виявили три камені.

Вікінги обрали таємниче місце для проведення нарад (фото взято з сайту relax.ua)
Вікінги обрали таємниче місце для проведення нарад (фото взято з сайту relax.ua)

Ретельніші дослідження дозволили відшукати це місце, назване Thynghowe, на карті 1609 року. Першу писемну згадку про нього знаходимо також у «Лісовій книзі» 1200-х років.

Вчені припускають, що камені в давнину служили для позначення кордону між двома англосаксонськими королівствами - Мерсією та Нортумберлендом. Та разом з тим місце може виявитися ще старішою пам’яткою. Терміном «howe» називали старовинне поховання, яке належить до бронзового періоду.

Ймовірно, вікінги обрали це місце для використання у своїх цілях насамперед через його акустику. Кожне вимовлене тут слово лунає за сотні метрів, і про це знали не лише скандинавські агресори. Відомо, що люди збиралися у Thynghowe аж до початку XIX століття.

Повномасштабне та ретельне дослідження пам'ятки за допомогою геофізичного обладнання та за участю фахівців Університетського коледжу Лондона заплановане на 17-22 січня 2011 року.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу