У 2011 очікується масовий перехід до Інтернет-телебачення Автор: lesya · Опубліковано: 04.01.2011 10:45 · Розділ: Нові технології

Від 2011 року експерти очікують серйозних та великою мірою суттєвих змін найконсервативнішої галузі медіа-технологій. За даними спеціалістів, масовий перехід до інтернет-телебачення повинен докорінно змінити звички телеглядачів та методи роботи телевізійних компаній.

На думку експертів, перехід до технології інтернет-телебачення настільки змінить телевізійну галузь, що тут доречно вести мову про занепад звичного телебачення. Інтернет-телебачення в недалекому майбутньому змінить звички телеглядачів, схему поширення контенту та підхід до його виробництва. Потрясіння відповідно чекають й інші сфери, пов’язані з телебаченням: так, приміром, неминучі у такому контексті й зміни ринку телевізійної реклами, доведеться впровадити в життя нові принципи роботи національних та регіональних телеканалів.

Та якщо про концепцію інтернет-телебачення говорять уже протягом тривалого часу, то питання технологічної готовності інфраструктури досі залишалася невирішеним. Незважаючи на масове поширення та розповсюдження високошвидкісного Інтернету в розвинених країнах, доставка індивідуального контенту кожному споживачеві залишається складним завданням, яке зумовлюватиме значне навантаження на мережу.

Інтернет-телебачення надасть глядачам широкі можливості (фото взято з сайту christa.ru)
Інтернет-телебачення надасть глядачам широкі можливості (фото взято з сайту christa.ru)

Однак, за даними експертів, тт на допомогу прийде запланований перехід від IPv4 до IPv6. Зміна протоколу, що регламентує інтернет-адресацію, зумовить розширення адресного простору, а це у свою чергу дозволить уникнути браку адрес.

Не менш важливою особливістю оновленого протоколу є можливість організації широкого мовлення, яке дозволяє одночасно відправляти одні й ті ж самі дані кільком адресатам (старий протокол передбачав лише передачу даних між двома пристроями, в разі необхідності організації широкого мовлення пакети даних відправлялися стільки ж разів, скільки запитів на їх отримання надходило).

Окрім розширення адресного простору, новий протокол передбачає використання більших пакетів даних, розмір яких у швидкісних мережах сягатиме 4 Гб.

Разом з цим закінчується тестування технологій доставки телевізійного контенту, заснованих на peer-to-peer сервісах (у процесі передачі частин файлів беруть участь машини кінцевих користувачів).

До того ж експерти вважають неминучим впровадження стандарту HTML5, який містить вбудовані засоби роботи з відео. Джеремі Аллейр, аналітик відеоринку, стверджує, що перехід на HTML5 полегшить життя виробників телевізійної техніки та представників телеканалів, які зможуть обійтися без великих провайдерів послуг інтернет-телебачення, оскільки для відтворення контенту достатньо буде вбудованого в телевізор браузера.

Зауважимо, що Інтернет-телебачення створює сприятливі умови для доставки того контенту, який потрібен кожному конкретному глядачеві. Разом з тим, воно забезпечує перегляд глядачем телепередач у будь-який зручний для нього час. Це означає, що замість сотень телеканалів глядачеві тепер будуть доступні тисячі фільмів, шоу, випусків новин та новинних аналітиків, спортивних і дитячих програм. Основою споживання стане, насамперед, вибір плей-листа. Плей-лист глядач зможе скласти самостійно, на свій смак, включаючи до нього цікаві, на його погляд, телепередачі. Неважко також передбачити появу в майбутньому рекомендаційних сервісів і плей-листів відомих експертів, яким довіряє більшість глядачів.

Джерело: http://www.infox.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.