Вчені створили розумний холодильник Автор: lesya · Опубліковано: 03.01.2011 15:57 · Розділ: Техніка

Фахівці британського Університету Центрального Ланкаширу разом із спеціалістами онлайн-супермаркету Ocado розробили "розумний" холодильник, який вміє визначати ступінь свіжості продуктів. Новинка техніки оснащена спеціальним ультразвуковим сканером, вбудованим в дверцята холодилбника, та своєрідними аналізатором запахів, за допомогою яких холодильник може визначати, які саме продукти вже зіпсувалися або ж знаходяться на межі зникнення можливості їх споживання.

Полиці холодильника мають особливу форму - вони гладкі на дотик, однак виготовлені з безлічі "наноплиток", що дозволяє за рахунок управління рухом складових частин переміщати продукти. Отож їжу, термін придатності якої закінчується, "розумний" прилад самостійно пересуне до переднього краю полиці.

Окрім того, спеціально вбудований сканер дозволить визначати, яких інгредієнтів не вистачає для приготування того чи іншого блюда, після чого холодильник зможе замовити відсутні продукти через Інтернет, або запропонує якийсь альтернативний варіант. Складові тієї чи іншої страви та рецепти виводяться на дисплеї, розміщеному на лицьовому боці дверей. Водночас холодильник вказує, до кухні якої країни належить обрана страва, запам'ятовує смаки користувача і завжди готовий дати відповідні рекомендації. На додачу, дисплеї транслюють кулінарні телепередачі, відображають списки покупок та іншу корисну інформацію.

В центрі пристрою знаходиться відкрита полиця, куди можна поставити приготовану страву: спеціальні датчики одразу ж визначать її вагу та кількість калорій. Розробники планують оснастити спеціальними приладами й кошик для сміття, щоб холодильник міг визначати, які продукти псуються частіше. Така інформація дозволить точніше визначати раціон господарів.

Робота над удосконаленням цієї побутової техніки триває. Однак на даний час інформація щодо того, коли "розумний" холодильник надійде в продаж і скільки коштуватиме, відсутня.

Джерело: http://week.izvestia.ru


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.