Сила думки сильніша за ліки Автор: lesya · Опубліковано: 03.01.2011 15:49 · Розділ: Медицина

Результативність лікування плацебо на сьогоднішній день доведена неодноразово. Плацебо - це фізіологічно інертна речовина, яку застосовують у якості лікарського препарату, позитивний лікувальний ефект від вживання якого пов'язаний насамперед із підсвідомим самонавіюванням пацієнта. До того ж, в медицині існує поняття «ефект плацебо»

- явище немедикаментозного впливу на організм хворого не лише за допомогою того чи іншого препарату, а й, приміром, завдяки імітації певної лікувальної процедури. Тед Каптчук, спеціаліст Гарвардської медичної школи, у своїх дослідженнях спробував відповісти на запитання, що ж відбуватиметься з ефектом плацебо, якщо пацієнтів повідомити про те, що вони приймають плацебо, а не справжні ліки.

Виявилося, що плацебо в такому випадку працює ще ефективніше. Так, в результаті проведених клінічних випробувань впливу плацебо на пацієнтів виявилося, що у тих осіб, які не вживали ніяких пігулок, стан покращився у 35 відсотках випадків, а в групі, яка приймала плацебо і знала про це, краще себе стали почувати 59 відсотків хворих. "Плацебо виявилося майже у два рази ефективнішим», - підкреслив Тед Каптчук.

Ефект
Ефект

Отож, як зауважив свого часу Вольтер, надія одужати - це вже половина одужання. Таким чином, плацебо може чинити на наш організм вплив, аналогічний дії фізіологічно активного лікарського засобу, за умови, якщо до цього дійства приєднати позитивне мислення та бажання одужати, які лікують наш організм частіше краще всіляких ліків.

Джерело: http://kabmir.com


Інші новини розділу