5 найцікавіших відкриттів історії у 2010 році Автор: lesya · Опубліковано: 03.01.2011 14:37 · Розділ: Культура

Вчені стверджують, що найдавніший автограф в історії розвитку світової культури в цілому належить дяку-мільйонеру. Так, російський дослідник, проводячи низку необхідних експериментів, виявив найстарішу російську книгу з автографом автора. На Пролозі 1660 року присутній дарчий напис дяка Івана Щепоткіна. У XVII столітті на території сучасної Росії книгодрукування розвинулося вже досить добре. Проте ученим до цих пір не вдавалося виявити жодного автографа, поставленого якимось російським письменником того часу на власному творі. Більше того, письменники того періоду взагалі дуже рідко підписували власні твори, тому сьогодні дослідникам часто доводиться докладати чимало зусиль для виявлення авторства того чи іншого тексту.

Мова стародавнього Вавилона зазвучала вперше за останні 2000 років. Історики з Кембриджу нещодавно змогли реконструювати звучання стародавньої мови. На даний час вони займаються створенням спеціальних аудіозаписів текстів, викарбуваних на клинописних табличках, з древніми вавилонськими поемами та законами, викладаючи їх на сторінках сайтів Мережі. Тексти, отримані та “зчитані” з давніх клинописних табличок, не вимовлялися ніким вголос вже понад 2000 років. Вчені вивчили необхідні комбінації літер аккадською мовою, написання окремих слів, а також транскрипції текстів інших відомих мов, і з'ясували, як саме могли вимовлятися ті чи інші слова.

Німецька археологія стала нацистською ще до появи нацистів. Англійський дослідник виявив зв'язок нацизму та археології. Вченому в процесі проведення низки досліджень вдалося з'ясувати, що німецький філолог Густаф Коссіна свого часу розробив спеціальну теорію, згідно з якою в давнину існувала нордична арійська раса, нащадками якої і стали сучасні німці. На думку Коссіна, ця раса, сформована ще у бронзовому столітті, фізично та інтелектуально перевершувала всі інші відомі раси, а її переселення з півночі на південь стало ключовою подією світової історії. Незабаром після смерті Коссіна - за часів Третього рейху (1933-1945), теорія німецького філолога стала потужною політичною зброєю. У 1933 році владу в Німеччині зосередили в своїх руках нацисти, взявши під контроль всі галузі науки, в тім числі й археологію. Результати археологічних досліджень активно використовувалися нацистською пропагандою.

Нацизм існував ще до появи нацистів (фото з сайту tsn.ua)
Нацизм існував ще до появи нацистів (фото з сайту tsn.ua)

Історики перевірили залишки крові відрубаної голови Людовіка XVI. Вчені провели аналіз ДНК крові, яку перед цим виявили на окремих предметах у декоративній порохівниці. Ймовірно, в посудині зберігалася одна з хустин Людовіка XVI, наскрізь просякнута кров'ю. Проведений спеціалістами аналіз крові показав, що вона належала блакитноокому чоловікові, який жив у той період, коли сталися трагічні події. Вчені визначили, що ця кров не могла належати якійсь тварині, комусь із дослідників, членам сім'ї, в яких зберігалася порохівниця чи, нарешті, якомусь представникові генетичної бази даних в кілька десятків тисяч осіб. Зразки крові налічують багато років, отож, за даними вчених, це не підробка.

Російські історики розшифрували підгрунтя міфу про третю дружину Сталіна. Порівняно недавно російська дослідниця довела, що жінки на ім'я Роза Каганович, яку тривалий час вважали третьою дружиною Сталіна, насправді ніколи не було. Однак її біографія протягом кількох десятиліть від дня своєї появи збагатилася безліччю подробиць та нюансів. Каганович до цього часу згадується як у популярних, так і в наукових виданнях про Сталіна. Нею свого часу цікавилося навіть гестапо, і жінка входила до списку найважливіших осіб, які перебували в розшуку.

Джерело: http://news.rambler.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?