Вчені виготовили найменшу в світі новорічну листівку Автор: lesya · Опубліковано: 03.01.2011 12:19 · Розділ: Новорічні новини

Використовуючи сучасні нанотехнології, інженери Університету Глазго у Великобританії створили найменшу в світі новорічну листівку. Оригінальна листівка виготовлена з мікроскопічного шматка скла з намальованою на ньому різдвяною ялинкою та написом "Season's Greetings" ( в перекладі на українську означає "Зі святом!"). Глава мікротехнологічного відділу університету професор Девід Каммінг заявив, що таким чином інженери мають намір продемонструвати багатьом та певною мірою популяризувати високу точність нанотехнологій. "На продумування та розробку дизайну листівки витратили значно більше часу, аніж на її створення", - додав він, зазначивши, що на виготовлення міні-картинки витратили всього- на- всього півгодини.

За словами вчених, на звичайній листівці можна розмістити до 500 000 нанолистівок (фото взято з сайту zrobysama.com.ua)
За словами вчених, на звичайній листівці можна розмістити до 500 000 нанолистівок (фото взято з сайту zrobysama.com.ua)

Розміри листівки складають 200 на 290 мікронів (або 0,02 на 0,029 мм), мініатюру неможливо розгледіти неозброєним оком. Розробники підкреслюють, що на поштовій марці вистачить місця для 8 тис. 276 таких нанооткриток, а на звичній листівці формату А5 - понад 500 тисяч. Для порівняння Каммінг привів людську волосину, товщина якої становить 100 мікронів. Він також зазначив, що виготовлена листівка - це не що інше як демонстрація широких можливостей нанотехнологій, які можна застосовувати з набагато серйознішими цілями.

Джерело: http://www.utro.ru/news


Інші новини розділу

 • 2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці

  2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці · Anastasia · 21.12.2016 14:16

  З нагоди святкування Нового року у Києві готують безліч цікавих локацій для мешканців та гостей міста. Цьогоріч створювати святкову новорічну атмосферу будуть ярмарки, фудкорти, фотозони та концерти.


 • Як зустріти 2016 рік?

  Як зустріти 2016 рік? · Марина Левицкая · 01.12.2015 11:22

  Не варто сперечатися з тим, що Новий рік є найчарівнішим святом у році. Це пов'язано з тим, що кожна людина вірить в зміни на краще, покладаючи великі надії на Новий рік. Свято асоціюється з чимось казковим і містичним, тому ми робимо все можливе для того, щоб допомогти всьому доброму і хорошому не оминути наш дім.


 • Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих

  Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих · lesya · 04.01.2014 15:04

  Після Різдва пора зимових подарунків, здавалося б, закінчиться. Але ні: якщо у вас є половинка, то готуйтеся до прекрасних сюрпризів всього через кілька тижнів. Так, День святого Валентина обіцяє потішити закоханих приємними подарунками.


 • Незвичні різдвяні традиції

  Незвичні різдвяні традиції · lesya · 04.01.2014 11:16

  Традиції українського Різдва корінням сягають у глибину віків. І якщо колись це свято відзначали з особливим розмахом, сьогодні його традиції збереглися хіба що в селах. Та все одно в багатьох українських квартирах шостого числа понад вечір у квартирах погасне світло, і різдвяна свічка освітить святковий стіл з центральною стравою – кутею – своїм ненав’язливим світлом.


 • Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini

  Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini · lesya · 24.12.2013 21:37

  Незабаром Різдво, і всі, хто його відзначає, з нетерпінням чекають цього свята. На столах українців з’явиться кутя і вареники, а британці куштуватимуть індичку.