Вчені створять космічний ліфт для перевезення вантажів Автор: lesya · Опубліковано: 31.12.2010 13:55 · Розділ: Наука

Згідно з результатами експериментів, проведених групою дослідників з Королівського коледжу в Лондоні, останні сучасні досягнення у сфері виробництва вуглецевих нанотрубок неодмінно призведуть до створення троса, який розтягуватиметься на 22000 миль в Космосі та зможе використовуватися для доставки вантажів у Космос і назад.

Зауважимо, що сама ідея створення космічного ліфта не нова. Та, незважаючи на той факт, що вперше про розробку та створення космічного ліфта заговорили ще наприкінці 19 століття, однак ніхто й ніколи не розглядав цю справу серйозно: дослідники не змогли знайти матеріал, який був би достатньо міцним, щоб досягти Космосу.

Однак ситуація докорінно змінилася зі створенням вуглецевих нанотрубок, які на сьогоднішній день все ще перебувають на етапі розробки. Теоретично, ці нанотрубки достатньо міцні для того, щоб утримувати космічний ліфт.

Вчені займаються розробкою космічного ліфта
Вчені займаються розробкою космічного ліфта

Пропозиція використання вуглецевих нанотрубок для створення космічного ліфта була висунута Марком Мідовніком, вченим Королівського коледжу в Лондоні.

І якщо дослідникам вдасться виготовити міцний кабель для космічного ліфта, з’явиться необхідність зберегти його під напругою за рахунок сили тяжіння та зовнішнього відцентрового прискорення. Разом з тим, представники НАСА повідомляють, що пропонуватимуть 3 млн. доларів США протягом наступних 5 років для вивчення ідеї та розробки масштабної моделі.

Разом з тим Мідовнік зазначив, що хоча згадані технології й знаходяться поки що на етапі розробки, вуглецеві нанотрубки є першим матеріалом, який дійсно можна буде використати для створення міжгалактичного ліфта.

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.