Зимові свята викликають стрес Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2010 12:50 · Розділ: Новорічні новини

Фахівці Американської асоціації психологів, опираючись на результати відповідних досліджень, стверджують, що новорічні та різдвяні свята для більшості людей є не лише радісною подією, а й значним стресом. В процесі експерименту було опитано 450 жінок і 450 чоловіків. В результаті експерти дійшли висновку, що "святковому стресу" більшою мірою піддаються жінки (44% жінок та 31% чоловіків). Водночас найневдалішим та деякою мірою навіть небезпечним для здоров'я способом боротьби зі "святковим стресом" психологи вважають пасивне валяння на дивані.

Згідно з результатами дослідження, стрес у передсвяткові та святкові дні викликаний в основному браком часу, нестачею грошей, а також необхідності в найкоротші терміни купувати безліч подарунків. Жінки ж, за твердженням психологів, більше втомлюються та відчувають дискомфорт тому, що набагато відповідальніше готуються до свят.

Святковому стресу здебільшого піддаються жінки (фото взято з сайту domnaru.ru)
Святковому стресу здебільшого піддаються жінки (фото взято з сайту domnaru.ru)

Найпоширенішими та разом з тим шкідливими для здоров'я способами подолання "святкового стресу" психологи назвали переїдання, вживання великої кількості алкоголю, а також пасивний відпочинок на дивані. Згідно з опитуванням, значна кількість респондентів намагається боротися із психологічною напругою, читаючи книги та переглядаючи всі підряд телепрограми. Близько 22% опитаних шукають розради у друзів, 6% жінок відвідують салони краси, 5% намагаються прогулятися, а 3% обирають ліками від стресу роботу.

У даному контексті варто відзначити, що вчені університету штату Род-Айленд встановили чудовий спосіб засвоєння меншої кількості калорій, в тім числі й за новорічним столом. Провівши низку експериментів за участю 30 осіб, вчені встановили необхідність та корисність повільного, ретельного пережовування їжі. Так, учасникам експерименту пропонувалося з'їсти велику порцію спагеті з томатно-овочевим соусом та сиром пармезан і випити склянку мінеральної води. У першому випадку особи змушені були з'їсти все якомога швидше. Натомість під час другого експерименту їм рекомендували їсти повільніше, періодично відкладаючи вилку набік. В результаті середня тривалість "короткого" обіду склала дев'ять хвилин, в той час як "довгий" обід зайняв близько 30 хвилин.

В першому випадку піддослідні "поглинули" 646 калорій, а в другому - лише 579, тобто на 67 калорій менше. Отож якщо врахувати той факт, що людина в день їсть щонайменше три рази, отримаємо досить- таки відчутну різницю. Окрім того, швидке споживання їжі викликає й побічний ефект - вже через годину після обіду випробовувані знову відчували голод.

Всі жінки-учасниці експерименту та переважна більшість чоловіків зізналися, що їм набагато більше сподобався "повільний" обід, під час якого велася некваплива розмова, водночас рівень насичення у них був значно вищим. Це викликане тим, що під час повільного споживання їжі людина випиває більше води, що у свою чергу сприяє появі відчуття насичення. На думку медиків, неквапливе вживання їжі корисне і для душі, і для тіла.


Інші новини розділу

 • 2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці

  2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці · Anastasia · 21.12.2016 14:16

  З нагоди святкування Нового року у Києві готують безліч цікавих локацій для мешканців та гостей міста. Цьогоріч створювати святкову новорічну атмосферу будуть ярмарки, фудкорти, фотозони та концерти.


 • Як зустріти 2016 рік?

  Як зустріти 2016 рік? · Марина Левицкая · 01.12.2015 11:22

  Не варто сперечатися з тим, що Новий рік є найчарівнішим святом у році. Це пов'язано з тим, що кожна людина вірить в зміни на краще, покладаючи великі надії на Новий рік. Свято асоціюється з чимось казковим і містичним, тому ми робимо все можливе для того, щоб допомогти всьому доброму і хорошому не оминути наш дім.


 • Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих

  Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих · lesya · 04.01.2014 15:04

  Після Різдва пора зимових подарунків, здавалося б, закінчиться. Але ні: якщо у вас є половинка, то готуйтеся до прекрасних сюрпризів всього через кілька тижнів. Так, День святого Валентина обіцяє потішити закоханих приємними подарунками.


 • Незвичні різдвяні традиції

  Незвичні різдвяні традиції · lesya · 04.01.2014 11:16

  Традиції українського Різдва корінням сягають у глибину віків. І якщо колись це свято відзначали з особливим розмахом, сьогодні його традиції збереглися хіба що в селах. Та все одно в багатьох українських квартирах шостого числа понад вечір у квартирах погасне світло, і різдвяна свічка освітить святковий стіл з центральною стравою – кутею – своїм ненав’язливим світлом.


 • Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini

  Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini · lesya · 24.12.2013 21:37

  Незабаром Різдво, і всі, хто його відзначає, з нетерпінням чекають цього свята. На столах українців з’явиться кутя і вареники, а британці куштуватимуть індичку.