Неандартальці дотримувалися рослинної дієти Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2010 11:38 · Розділ: Культура

Донедавна вважалося, що Homo neanderthalensis харчувалися переважно м'ясом. Однак останні дослідження вчених виявили на зубах неандертальців залишки рослинних волокон, деякі з яких були не сирими, а приготованими. Результати проведеного дослідження опубліковані журналом Proceedings of the National Academy of Sciences.

Спеціалісти, вивчаючи зуби стародавніх людей, знайдені під час розкопок на території Європи та Іраку, виявили застряглі насіння деяких видів рослин та залишки окремих коренів і бульб. Вчені також встановили, що деякі рослинних фрагменти піддавалися термічній обробці.

За даними окремих фахівців, після вимирання мамонтів неандартальці почали голодувати (фото взято з сайту dino.disneyjazz.net)
За даними окремих фахівців, після вимирання мамонтів неандартальці почали голодувати (фото взято з сайту dino.disneyjazz.net)

Це перше фактичне свідчення на користь того, що дієта неандертальців включала їжу рослинного походження. До цього часу вчені не знаходили рослинних залишків на предметах, за допомогою яких H. neanderthalensis готували їжу. І навіть той факт, що в печерах і осередках неандертальців виявляли пилок, не дозволяв однозначно стверджувати, що H. neanderthalensis насправді вживали рослини, а не випадково заносили їх до печери разом з одягом.

Разом з тим, окремі фахівці стверджували, що сувора м'ясна дієта могла стати основною причиною вимирання неандертальців. Одним із головних джерел надходження білків до організму неандартальців було м'ясо мамонтів, отож після вимирання цих тварин H. neanderthalensis почали голодувати.

Джерело: http://sbio.info/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?