Співрозмовники оцінюють привабливих людей об'єктивніше, аніж вони самі Автор: lesya · Опубліковано: 29.12.2010 13:33 · Розділ: Суспільство

Результати експерименту, проведеного канадськими вченими, доводять, що, оцінюючи людей за привабливою зовнішністю, співрозмовники набагато точніше визначають їхні індивідуальні, аніж це роблять ті, кого оцінюють.

Спеціалісти університету Британської Колумбії в Канаді провели експеримент, в якому взяло участь 73 особи. Бажаючих розділили на групи по 5-11 осіб, після чого для них влаштували вечірку, під час якої вони зобов’язувалися поспілкуватися з іншими учасниками експерименту протягом трьох хвилин.

По завершенню вечірки добровольцям пропонувалося дати повну характеристику співрозмовника, враховуючи наступні критерії: зовнішня привабливість, відкритість, розум, чесність, люб'язність, врівноваженість, товариськість. Після цього спеціалісти зіставили думку людини, яку оцінювали, про себе з характеристикою, наданою іншими особами. Виявилося, що привабливим людям сторонні давали більш втішну оцінку, аніж вони самі. Окрім того, красивих людей точніше та достовірніше характеризували співрозмовники.

Привабливі люди часто себе недооцінюють (фото взято з сайту gazeta.ua)
Привабливі люди часто себе недооцінюють (фото взято з сайту gazeta.ua)

Керівник дослідження Джеремі Бісанз пояснює цей феномен просто: коли людина бачить привабливого співрозмовника, вона одразу ж починає ретельніше за ним стежити, аналізувати його дії та робити відповідні висновки. І справа тут не стільки у бажанні завести роман, скільки в звичайнісінькій цікавості. Бісанз для порівняння наводить книгу: якщо читачеві сподобається обкладинка, він неодмінно зацікавиться книгою та розпочне з більшою увагою та задоволенням.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.