Вчені розгадали феномен Санта-Клауса Автор: lesya · Опубліковано: 29.12.2010 12:31 · Розділ: Новорічні новини

Феномен одночасної роздачі подарунків дітям по всьому світу всюдисущим Сантою знайшов наукове пояснення в межах теорії відносності, аеродинаміки, теплотехніки, мікромеханіки та ядерної фізики. В процесі втілення передсвяткового проекту "Наука Санти" (Science of Santa) професори й студенти університету Північної Кароліни віднайшли наукові тлумачення та реальні обгрунтування майже всім чудесам Санта-Клауса.

Зокрема дивовижна здатність за лічені хвилини розвезти подарунки по мільярдах будинків викликана тим, що сани Санта-Клауса створюють своєрідні розриви в просторі та часі, такі собі "хмари відносності". Завдяки їхньому утворенню в системі відліку, пов'язаній з Сантою, на роздачу подарунків витрачаються цілі місяці копіткої праці, однак для стороннього спостерігача все відбувається одночасно.

Ось так виглядають санки Санта-Клауса
Ось так виглядають санки Санта-Клауса

Сани, окрім усього іншого, виготовлені зі спеціального стільникового титанового сплаву, який в разі необхідності може змінювати власну форму в польоті. Вкриті сани наноструктурованою "шкірою", яка знижує опір повітрю на високих швидкостях. Спеціально вбудована електроніка й лазерні датчики погодних умов допомагають обрати оптимальний маршрут.

За словами американських вчених, північні олені, які тягнуть сани, не вміють літати самостійною. Тут тваринам допомагають банальні ракетні ранці, які живляться реакторами холодного ядерного синтезу.

Разом з тим, автори дослідження обгрунтували вміння Санта-Клауса визначати, хто з дітей добре себе поводив, а хто - ні. Тут в пригоді стає кілометрова антена, яка ловить мозкові хвилі дітей з усього світу. Суперкомп'ютер перетворює знайдені сигнали у вчинки та побажання, після чого оброблена інформація надходить в бортовий комп’ютер саней. Він складає список зразкових дітей та тих подарунків, про які вони мріють.

Водночас американські фахівці вважають, що ніякі технології не дозволять Санті одночасно розмістити в санях весь запас подарунків. Та є альтернативний спосіб послідовно облетіти всі будинки без повернення на "базу": подарунки виготовляються безпосередньо в мішку, перед самим спуском Санти, одягненого в жаростійкий костюм, виготовлений з вуглецевого полімеру, в димохід. Забезпечується таке виробництво вмонтованою в мішок нанофабрикою. Вихідною сировиною для цього апарату є, очевидно, сажа з комина та інші підручні засоби.

Джерело: http://www.membrana.ru/


Інші новини розділу

 • 2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці

  2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці · Anastasia · 21.12.2016 14:16

  З нагоди святкування Нового року у Києві готують безліч цікавих локацій для мешканців та гостей міста. Цьогоріч створювати святкову новорічну атмосферу будуть ярмарки, фудкорти, фотозони та концерти.


 • Як зустріти 2016 рік?

  Як зустріти 2016 рік? · Марина Левицкая · 01.12.2015 11:22

  Не варто сперечатися з тим, що Новий рік є найчарівнішим святом у році. Це пов'язано з тим, що кожна людина вірить в зміни на краще, покладаючи великі надії на Новий рік. Свято асоціюється з чимось казковим і містичним, тому ми робимо все можливе для того, щоб допомогти всьому доброму і хорошому не оминути наш дім.


 • Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих

  Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих · lesya · 04.01.2014 15:04

  Після Різдва пора зимових подарунків, здавалося б, закінчиться. Але ні: якщо у вас є половинка, то готуйтеся до прекрасних сюрпризів всього через кілька тижнів. Так, День святого Валентина обіцяє потішити закоханих приємними подарунками.


 • Незвичні різдвяні традиції

  Незвичні різдвяні традиції · lesya · 04.01.2014 11:16

  Традиції українського Різдва корінням сягають у глибину віків. І якщо колись це свято відзначали з особливим розмахом, сьогодні його традиції збереглися хіба що в селах. Та все одно в багатьох українських квартирах шостого числа понад вечір у квартирах погасне світло, і різдвяна свічка освітить святковий стіл з центральною стравою – кутею – своїм ненав’язливим світлом.


 • Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini

  Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini · lesya · 24.12.2013 21:37

  Незабаром Різдво, і всі, хто його відзначає, з нетерпінням чекають цього свята. На столах українців з’явиться кутя і вареники, а британці куштуватимуть індичку.