Життя на Землі з'явилося на півмільярда років раніше Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.05.2009 12:48 · Розділ: Цікаві факти

Життя на Землі могло зародитися на 500 млн. років раніше, ніж прийнято вважати. Перші організми на планеті з'явилися вже 4,4 млрд. років тому, і навіть обстріл величезними астероїдами з космосу не зміг їх знищити, стверджують автори нового дослідження.

Раніше багато вчених запевняли, що в період так званого пізнього важкого бомбардування близько 3,9 млрд. років тому земна кора розплавилася і життя, якщо воно існувало до того, загинуло. Проте тривимірна комп'ютерна модель, створена вченими з Університету штату Колорадо (місто Боулдер), спростовує дану думку.

За словами американських фахівців, значна частина придатної для проживання земної кори повинна була уціліти разом з мікробами. Таким чином, життя на нашій планеті могло з'явитися в той час, коли формувалися перші океани, пояснює Олег Абрамов, один з авторів дослідження.

В ході роботи вчені з Колорадо досліджували дані про місячні породи, зразки метеоритів та метеоритні кратери на сусідніх планетах. В результаті вони створили тривимірну модель бомбардування і виявили, що метеорити могли знищити значну частину організмів, але не життя в цілому.

Безумовно, поверхня Землі довгий час була непридатна для життя, визнає Абрамов. Проте, в гідротермальних жерлах під поверхнею, теплолюбиві мікроби могли не просто уціліти, але і розвиватися як в інкубаторах, відзначає вчений.

«Коли саме на Землі зародилося життя - вельми спірне питання, - пояснює Майкл Нью, астробіолог агентства NASA, яке фінансувало дослідження. - Ці висновки важливі, оскільки показують, що життя могло бути започатковано задовго до «пізнього важкого бомбардування», в так званий гадейський період історії Землі - від 3,8 до 4,5 млрд. років тому». В даний час відомі скам'янілі рештки мікроорганізмів, що жили 3,5 млрд. років тому, а дані геохіміків свідчать, що примітивні організми могли існувати ще за 300 млн. років до цього.

Джерело for-ua.com


Інші новини розділу