Рейтинг найяскравіших вірусних програм 2010 року Автор: lesya · Опубліковано: 29.12.2010 10:54 · Розділ: Нові технології

Лабораторія PandaLabs опублікувала рейтинг найяскравіших IT-загроз, які з'явилися протягом останніх 12 місяців. Цього року фахівцям довелося докласти чимало зусиль для укладання рейтинга, оскільки протягом 2010 було виявлено понад 20 мільйонів нових зразків шкідливого програмного забезпечення.

Злісний любитель Mac: таке найменування отримала програма віддаленого доступу з назвою, яка у багатьох викликає острах, - Повсталий з пекла (HellRaiser.A). Програма уражає винятково системи Mac, потребуючи дозволу користувача для установки на комп'ютер. І якщо жертва встановить її, то програма матиме повний віддалений доступ до комп'ютера.

Добрий Самаритянин - це файл Bredolab.Y. Творці шкідливої програми замаскували вірус під повідомлення служби підтримки Microsoft, в якому констатується необхідність термінового встановлення нового патчу безпеки для Outlook. Та якщо ви скачаєте запропонований файл, на вашому комп'ютері автоматично встановиться підроблений Security Tool, який щоразу сигналізуватиме про зараження системи та необхідність купівлі того чи іншого ПЗ для боротьби з вірусом. І навіть у разі повної оплати вартості програми, Ви її ніколи не отримаєте.

Лінгвіст року: цю нагороду вирішили присудити вірусу з назвою MSNWorm.IE. Цей вірус поширюється через різні програми обміну повідомленнями, пропонуючи користувачам подивитися яку-небудь фотографію на 18 мовах. Водночас смайлик вкінці залишається універсальним «: D».

Найсміливіший: У 2010 році цю нагороду, безперечно, отримує Stuxnet. Він був розроблений спеціально для атак на системи диспетчерського керування та збору даних, тобто орієнтований в першу чергу на збій роботи критичних інфраструктур. Шкідливий код використовує недопрацювання в системі безпеки Microsoft USB для отримання доступу до самісінького ядра атомних електростанцій. Звучить, як сюжет голлівудського фільму, чи не так?

У 2010 році зявилося близько 20 млн. нових вірусів
У 2010 році зявилося близько 20 млн. нових вірусів

Найдокучливіший: Пригадайте, якими віруси були раніше? Заразивши ваш комп'ютер одного разу, вони постійно запитували: «Ви впевнені, що хочете завершити роботу з програмою? - Так - Ні?». І незалежно від Вашої відповіді, знову й знову з'являлося те ж саме питання. Саме так діє найдокучливий черв'як 2010 року - Oscarbot.YQ.

Найбезпечніший черв'як: Clippo.A. Це найбезпечніший з усіх існуючих черв'яків. Після встановлення на комп'ютері, він захищає всі документи паролем. Отож коли користувач спробує знову відкрити документ, він не зможе цього зробити без введення паролю. Разом з тим, немає ніяких видимих симптомів зараження.

Жертва кризи: Ramsom.AB. Ще декілька років тому віруси, які блокують комп'ютер та просять викуп, вимагали понад $ 300 за розблокування. На сьогоднішній день у зв‘язку з кризою, рецесією та зростанням рівня конкуренції в середовищі кібер-шахраїв жертвам пропонується викупити свій комп'ютер всього за 12 $.

Найекономічніший: у 2010 році призером у даній номінації став SecurityEssentials2010 (ясна річ, фальшивий, а не офіційний антивірус MS). Цей шкідливий код інформує користувача про те, що його комп'ютер атакували віруси і врятувати його можна тільки в разі придбання даного антивірусу.

Фахівці присудили перемогу в номінації «Комаха року» бот-мережі Mariposa, яка з'явилася в березні 2010. Нагадаємо, що Mariposa інфікувала близько 13 мільйонів комп'ютерів на території країн всього світу. Однак завдяки активній співпраці Panda Security, Іспанської Громадянської гвардії, ФБР та військової розвідки вдалося заарештувати творців цієї бот-мережі.

Джерело: http://pc.km.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.