Про що писав генерал- конфедерат?.. Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2010 13:15 · Розділ: Життя

Послання в пляшці, адресоване генералу-конфедерату під час громадянської війни у США, розшифрували лише тепер, через 147 років після написання. У посланні генерал повідомляє Джону Пембертону, що не зможе стати в пригоді під час захисту Віксбурга, Міссісіпі.

«Не чекайте допомоги з цього боку річки», - написано в повідомленні, датованому 4 липня 1863 року. Саме в цей день Віксбург захопили союзні війська. Невелика пляшка була передана в музей Конфедерації (Museum of the Confederacy) в Річмонді, Вірджінія, колишнім солдатом армії Конфедерації ще в 1896 році. І лише цього року Кетрін Райт (Catherine Wright), завідуюча колекціями музею, вирішила з'ясувати, що ж за текст прихований у пляшці. Виявивши, що повідомлення закодоване, вона попросила Девіда Гедд (David Gaddy), в минулому фахівця ЦРУ з прочитання закодованих текстів, розшифрувати його. Через декілька тижнів Девід закінчив роботу над розкодуванням послання. А згодом шифрувальник військово-морського флоту підтвердив його інтерпретацію. Історики вважають падіння Віксбурга важливою перемогою союзних військ.

У даному випадку пляшкова пошта «доставила» послання значно пізніше, ніж передбачалося, та й, зрештою, іншому адресату. Найчастіше віддана на волю випадку пляшка губилася в океанських просторах, досягаючи суші через довгі роки. Так, наприклад, лист, відправлений Xристофором Колумбом іспанському королеві під час його першої подорожі до берегів Вест-Індії, виявили лише через 358 років.

Послання далеко не завжди досягали своїх адресатів (фото взято з сайту hurtom.com)
Послання далеко не завжди досягали своїх адресатів (фото взято з сайту hurtom.com)

Проте навіть зараз пляшкова пошта - це не просто атрибут творів пригодницького жанру. Цей спосіб поштового зв’язку широко застосовується і сьогодні. За кордоном існує безліч клубів, члени яких намагаються закинути в море якомога більше пляшок, а також виловити або відшукати їх на березі.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.