За відвідування окремих міст Європи туристи сплачуватимуть податки Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2010 12:30 · Розділ: Події у світі

У деяких країнах Європи дедалі більшої популярності набуває ідея обов'язкового туристичного мита. За даними експертів, бюджетний дефіцит змушує місцеву владу вишукувати все новіші джерела поповнення державної казни.

Багато міст на території різних країн світу вже ввели або готові ввести спеціальний податок на туристів, компенсувавши тим самим урізання держпідтримки на час європейської фінансової кризи.

Минулого тижня про введення такого податку заявив італійський прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі. Під час власного телевиступу політик зазначив, що вважає "абсолютно логічним" стягувати з кожного туриста, який відвідує Венецію та Флоренцію, податку у розмірі 1 євро за ніч. Перебування в Римі коштуватиме дорожче: в столиці планується стягувати з кожного відвідувача по 2 євро на добу.

Сильвіо Берлусконі вважає цілком прийнятними додаткові туристичні стягнення (фото взято з сайту neformat.co.ua)
Сильвіо Берлусконі вважає цілком прийнятними додаткові туристичні стягнення (фото взято з сайту neformat.co.ua)

Перед цим з аналогічною пропозицією виступив глава туризму Барселони. Він вважає, що навіть податок, розмір якого сягатиме 1 євро за ніч, принесе Каталонії 15-20 млн євро додаткового доходу за рік, та допоможе цим самим компенсувати урізані державою субсидії.

Ідея обов'язкових туристичних виплат стає популярнішою і в тих країнах Європи, які значно менше відчули наслідки кризи, ніж Італія та Іспанія. Так, туристам, які відвідують низку міст Німеччини, вже не вперше доводиться розщедрюватися на додаткові збори. Над введенням схожого податку роздумують і представники влади Берліна.

Джерело: http://top.rbc.ru/


Інші новини розділу