Вчені навчать "роздруковувати" їжу Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2010 12:08 · Розділ: Нові технології

Вчені створили апарат, який працює за схемою принтера, однак замість чорнила в ньому знаходиться спеціальна харчова суміш, яка дозволяє "друкувати" різноманітні страви. Оригінальний принтер виготовили спеціалісти Корнельського університету в США. Харчова суміш подається та надходить через шприци, наносячись шарами згідно з введеним в комп'ютер алгоритмом. В результаті отримується об'ємне "зображення" тієї чи іншої страви. За твердженням розробників проекту, це і є готове блюдо. Щоправда, на сьогоднішній день вченим вдалося отримати від харчового принтера тільки рідкий сир, шоколад і тісто для випікання торта. На даний час триває розробка алгоритмів для виготовлення печива, тортів та м'ясного фаршу зі смаком індички.

Перспективи цього проекту, за словами фахівців, надзвичайно привабливі. Розробники апарату стверджують, що в недалекому майбутньому ми запросто зможемо обмінюватися рецептами за допомогою різних інтернет-сервісів або завантажуючи їх з тематичних ресурсів.

Харчова суміш надходить через спеціальні шприци
Харчова суміш надходить через спеціальні шприци

Тимчасом як вчені роздумують над удосконаленням автомату для приготування їжі, інші машини вже щосили цю їжу розносять. Так, у китайському місті Цзінань відкрився перший у світі ресторан Dalu Robot, де замість офіціантів працюють роботи. Всього відвідувачів обслуговує близько десяти машин, схожих на андроїдів із популярних "Зоряних воєн".

За словами відвідувачів закладу, механічні офіціанти справляються зі своїми обов’язками не гірше за людей. Електронні працівники запрограмовані на постійну посмішку, ввічливі висловлювання та не беруть чайових. Однак вони не вміють куховарити. Тому приготуванням вишуканої їжі займається шість професійних кухарів цілком людського походження.

Джерело: http://www.pravda.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.