Штучні яйця від китайців Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2010 11:47 · Розділ: Наука

Останнім часом технологія виробництва штучних яєць досягла такої досконалості, що за зовнішнім виглядом відрізнити їх від справжніх досить- таки складно. Для виробництва штучних яєць використовуються наступні компоненти: для виготовлення шкаралупи потрібен вуглекислий кальцій, для жовтка й білка - альгінат калію, каліалюмінієвий галун, желатин, харчовий хлорид кальцію та пігмент.

Спочатку необхідно в теплій воді розчинити вуглекислий калій, отримуючи з нього масу, схожу на білок. Згодом до неї додають желатин, бензойну кислоту, галун, постійно помішуючи суміш. Отримане вариво замінюватиме білок. Для жовтка використовується аналогічна суміш, однак з додаванням лимонної кислоти та спеціаьного жовтого пігменту.

Отриману жовткову суміш заливають у спеціальну форму та поміщують в розчин вуглекислого калію. В результаті відповідної хімічної реакції на поверхні жовтка утворюється спеціальна плівка. Для того, щоб жовток набув кулястого вигляду та для забезпечення рівномірного контакту з розчином, форму з майбутнім яйцем струшують. Коли поверхня жовтка достатньо затверне, жовток залишають в розчині ще на годину. Потім виймають, обмивають водою та висушують.

Після проведення описаних вище процедур отриманий жовток поміщають у форму для білка, заливають його білковою сумішшю, і точнісінько так само, шляхом вимочування в розчині вуглекислого калію, створюється вже готове яйце, яке залишається тільки вкрити шкаралупою.

Штучне яйце за зовнішнім виглядом майже не відрізняється від натурального
Штучне яйце за зовнішнім виглядом майже не відрізняється від натурального

Для цього за допомогою спеціальної нитки яйце кілька разів занурюють у розчин парафіну, гіпсового порошку та вуглекислого кальцію, який після висихання утворює шкаралупу.

Однак, без сумніву, є певні відмінності, які відрізняють штучне яйце від натурального. Перш за все, це шкаралупа, яка в штучно створеному аналозі трохи блискучіша й шорсткіша. Однак за зовнішнім виглядом виявити штучне яйце зовсім не просто. По- друге, білок та жовток розбитого штучного яйця через деякий час утворюють однорідну масу, оскільки виготовлені з одного матеріалу.

Вартість одного кілограма натуральних яєць становить близько шести з половиною юанів. А на виробництво кілограма штучних витрачається 55 феней (0,55 юаня). Саме тому виробництво штучних яєць постійно удосконалюється. Не маючи ніякої харчової цінності, фальшиві яйця становлять серйозну небезпеку для здоров'я через високий вміст шкідливих хімічних речовин. Так, фальшиве яйце дуже схоже на звичайне, однак його оболонка значно міцніша, тому без зусиль утримується пальцями рук. В усьому іншому відмінностей практично немає. Якщо жовток розбитий, то за зовнішнім виглядом його ніяк не відрізнити від справжнього. Шкаралупа також виготовлена вельми майстерно, тут навіть присутня повітряна мембрана в нижній частині. Зварене яйце відрізнити від справжнього взагалі неможливо.

Джерело: http://oko-planet.su


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.