Вчені ідентифікували останки представників невідомої людської раси Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2010 11:39 · Розділ: Наука

Після двох років ретельної праці вченим таки вдалося індентифікувати останки представників невідомої людської раси, знайдені в Денисовій печері на Алтаї ще в 2008 році.

Новий вид людини було названо Homo Altaiensis (Людина алтайська). Схожі люди заселяли нашу планету близько 40 тисяч років тому, середовищем проживання перетинаючись з неандертальцями та сучасними людьми.

Останні дослідження довели, що Homo altaiensis мешкали та існували поряд з іншими підвидами стародавніх людей, схрещуючись при цьому з предками сучасної людини. А ще раніше вчені, опираючись на результати відповідних робіт та наукових досягнень, довели той факт, що майже всі без винятку раси людей схрещувалися з неандертальцями. Відсутність неандертальських генів виявили лише у корінних мешканців Африки, оскільки згадуване кровозмішання відбувалося вже після виходу людей за межі чорного континенту.

Вчені на Алтаї виявили ще один вид стародавньої людини
Вчені на Алтаї виявили ще один вид стародавньої людини

Отриманий результат аналізу геному порівняли з уже відомими геномами 53 сучасних видів, виявивши приклад міжвидового схрещування. Вчені заявляють, що меланезійці отримали від 4 до 6% генетичного матеріалу від “денисівців”. Отож якщо враховувати внесок неандертальців у геном людини, то можна зробити висновок, що сучасна людина на 8% належить популяції епохи плейстоцену.

В дослідженні також подано опис зуба, знайденого два роки тому в Денисовій печері. Він досить великих розмірів та нагадує моляри Homo habilis і Homo erectus.

Джерело: http://talks.su/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.