Харчування, яке збереже здоров'я очей Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.05.2009 12:15 · Розділ: Краса і здоров'я

Як стверджують дослідники, здоровий зір можна підтримувати з допомогою збалансованого харчування. Очі дуже чутливі до нестачі в раціоні вітамінів та мікроелементів – цинку, лютеїну і зеаксантину, які можуть привести до розвитку вікової макулярної дегенерації. Це найпоширеніша причина незворотної втрати зору у людей старше 65 років.

За щільність пігменту в макулі (жовтуватій ділянці сітківки на внутрішній поверхні заднього полюса очного яблука)відповідають два каротиноїди - лютеїн і зеаксантин. Вони відіграють ключову роль в захисті очей. Наукові дослідження довели, що обидва компоненти виступають в ролі «внутрішніх сонячних окулярів», оскільки вони «фільтрують» блакитне світло і захищають від вільних радикалів. Вони найголовніші складові захисної системи очей.

Згідно статистики, з кожним роком знижується рівень споживання корисних речовин людиною. Тому надзвичайно важливо в три або навіть чотири рази збільшити споживання овочів, які містять лютеїн, та зеаксантин. Це - шпинат, брокколі, горох, листова і брюссельська капуста, кукурудза, а також яєчний жовток. Такі заходи актуальні для людей, починаючи з середнього віку, оскільки з роками природний захист очей ослаблюється і потребує штучної підгодівлі.

Джерело tv.ukr.net


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.