Чим ми відрізняємося від ляльок? Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2010 15:31 · Розділ: Наука

Психологи нещодавно з'ясували, що саме змушує людей відрізняти живе обличчя від неживого. Виявилося, що за "одухотворення" обличчя відповідають насамперед очі. Результати проведених спеціалістами досліджень опубліковані в журналі Psychological Science.

Вчені намагалися зясувати, що саме надає обличчю одухотворення (фото взято з сайту whassup.ru)
Вчені намагалися зясувати, що саме надає обличчю одухотворення (фото взято з сайту whassup.ru)

Вчені провели експеримент, в процесі якого учасникам показували зображення обличь манекенів та живих людей. На спеціально створеному відео зображення обличчя поступово змінювалося: від фотографії людини до фотографії дуже схожої на неї ляльки. Більшість піддослідних визнавало обличчя одухотвореним, коли воно на дві третини складалося із рис власне людського обличчя та менш, ніж на третину, було зображенням манекена. Аналогічний результат отримали під час проведення схожого дослідження, в якому добровольцям пропонувалося визначити, чи "власнику" обличчя притаманні певні розумові здібності. Результати ще одного експерименту продемонстрували, що під час ухвалення рішення щодо одухотвореності того чи іншого обличчя на фото учасники дослідження орієнтувалися, в основному, на відображення очей.

Як виявилося, люди дуже добре вміють розрізняти зображення обличь (ця здатність, зокрема, пояснює систематичні та регулярні випадки "прояву" святих ликів на різних предметах). Психологи вважають, що вміння розрізняти обличчя має важливе еволюційне значення - обличчя чи морда може належати ворога або хижакові, отож своєчасне розпізнавання просто необхідне для виживання.

Нещодавно інша група дослідників вивчила ще один аспект, пов'язаний зі сприйняттям обличь. Вчені виявили, що мавпам притаманний так званий феномен "лякаючої долини" - реакція відторгнення та неприйняття реалістичного, та неточного фотографічно зображення обличчя. До цього часу вважалося, що такий феномен характерний винятково для людини.

Джерело: http://news.vnutri.info


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.