Сучасні краш-тести не розраховані на товстунів Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2010 13:13 · Розділ: Авто-мото

Співробітники американського університету Буффало, проаналізувавши в процесі дослідження статистику десятків тисяч дорожньо-транспортних пригод, дійшли висновку, що людям з надмірною вагою за кермом слід бути значно обачнішими та обережнішими, ніж їхнім худорлявих побратимам. Вчені закликають автовиробників змінити методику проведення краш-тестів.

Під час експерименту група вчених спільно з працівниками Медичного центру округу Ері проаналізували понад 150 тисяч автоаварій, які сталися в США з 2000 до 2005 року та які занесені до бази даних національної Системи обліку нещасних випадків США. Усі проаналізовані ДТП згрупували за індексом маси тіла водіїв.

Виявилося, що особи із середнім ступенем ожиріння гинули в аваріях на 21% частіше, а люди з важкою формою цього захворювання - на 56% частіше, ніж водії з нормальною вагою.

Отримавши такі дані, дослідники констатують необхідність оптимізувати автомобільне краш-тестування, яке на даний час проводиться на манекенах, що копіюють людину з нормальною масою тіла.

Вчені закликають змінити методику проведення краш- тестів (фото взято з сайту cartest.omega.kz)
Вчені закликають змінити методику проведення краш- тестів (фото взято з сайту cartest.omega.kz)

За словами керівника дослідження Дітріха Єлі (Dietrich Jehle), слід виготовляти та залучати до випробування "гладкі" манекени, щоб зробити легкові авто максимально безпечними для водіїв, які страждають ожирінням.

Висновки вчених підтверджуються й результатами дослідження, проведеного їхніми колегами з Центру вивчення пошкоджень в Мілуокі. Вони узагальнили дані 22 тис. аварій, в результаті чого відсоток смертельних випадків у водіїв-чоловіків склав 0,87%, у водіїв-жінок - 0,43%.

Підвищений ризик загибелі в дорожньо-транспортних пригодах для осіб з надмірною вагою, за словами дослідників, пов'язаний з впливом кінетичного імпульсу в момент удару, побічними ефектами ожиріння та проблемами, які виникають в процесі екстреного медичного втручання за умов надлишкової ваги потерпілого. Вони також відзначають, що надмірна вага зумовлює анатомічні та фізіологічні зміни, які можуть як допомогти, так і перешкодити організмові подолати отримані пошкодження.

Водночас у тих водіїв, чий індекс маси тіла нижчий 25, підвищений ризик може бути пов'язаний з недостатньою кількістю жиру, який пом'якшує удар, абсорбуючи відповідну енергію. Разом з тим, дослідники не виявили очевидного зв'язку між зазначеним індексом і ризиком загибелі в ДТП у автоледі.

Джерело: http://www.kolesa.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.