В Нідерландах розроблено "антистресову ручку" Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2010 11:41 · Розділ: Нові технології

Нещодавно в Нідерландах розроблено «антистресову авторучку» - оригінальний пристрій, здатний фіксувати хвилювання свого власника, «повідомляючи» йому про них.

На розробку цього унікального пристрою автора винаходу, молодого фахівця в галузі промислового дизайну Мігеля Брунса Алонсо з Делфтського технічного університету, надихнуло вивчення систем розпізнавання поведінки водіїв, які встановлюються сьогодні на деяких автомобілях. Запропонований ним прилад є, по суті, звичайною кульковою ручкою з потовщеним корпусом.

Ручка повідомлятиме свого власника про виникнення хвилювання
Ручка повідомлятиме свого власника про виникнення хвилювання

Всередині корпусу розміщені датчики, які визначають стан користувача. Зазвичай, коли людина починає швидко рухати та обертати ручкою в різні боки, гризти або ж сильно її стискати, це означає одне: вона чимось засмучена та розчарована. Наявні всередині пристрою механізми, зокрема електромагніти, перешкоджають таким діям. Відомо, що людина в стресових ситуаціях діє неусвідомлено. А «розумна» ручка сигналізує своєму власникові про те, що той нервує.

Результати проведених експерименти показали, що у тих осіб, які використовували винахід, частота серцебиття знижувалася майже на 5%. Щоправда, самі учасники стверджують, що отримання зворотних повідомлень про власний стан їх не надто цікавило. Окрім того, вони не відчули ніяких суттєвих змін власного психічного стану та бодай якогось зниження хвилювання.

Опираючись на результати проведеного експерименту дослідник дійшов висновку, що прилади для зняття короткотривалого стресу повинні впливати на людину безпосередньо, змінюючи її поведінку, а не просто «натякати» на виникнення нервового напруження.

На сьогоднішній день «антистресова ручка» існує як прототип та недоступна для продажу.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.