Знайдено залишки стіни, яка оточувала палац імператора Нара Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2010 11:32 · Розділ: Культура

Японські археологи в процесі розкопок виявили руїни стіни, яка могла, як вважають вчені, оточувати легендарний імператорський палац епохи Нара (710-794рр.). Група археологів, проводячи розкопки в Нагаокаке, виявили залишки великої стіни, яка, ймовірно, свого часу оточувала імператорський палац. Місто Нагаокаке було столицею Японії з 784 по 794 рік. Воно розташувалося на території провінції Ямасіро, і сучасне місто Нагаокаке в префектурі Кіото отримало свою назву в честь древньої столиці. Сьогодні ж стародавні руїни імператорської стіни знаходяться на території сучасних міст Нагаокаке і Муко.

У 784 році імператор Камму (781-806) переніс власну столицю з міста Нара сюди. Однак вже через десять років він знову переїхав, на цей раз до Хейану (центр сучасного Кіото), оскільки в Нагаокаке спостерігалися аж надто часті повені. У зв’язку з високою частотністю природніх лих місто постійно охоплювали епідемії. Жертвами пошестей стали також імператриця та спадкоємець імператора.

Археологічні роботи на території стародавній столиці розпочалися ще в 1954 році. Дослідники з Міського археологічного центру Муко розповіли, що стародавню стіну свого часу підтримували спеціальні стовпи. Ймовірно, вони виходили на внутрішню частину території, розташованої на захід від зали ради при імператорському палаці. На думку спеціалістів, стіна може бути частиною західного палацу, про який знаходимо згадки у «Секу Ніхонгі» («Продовженні анналів Японії») - історичному трактаті, створеному на початку періоду процвітання міста Хейан (794-1185). Згідно з даними цього джерела, імператор Камму переїхав із Західного палацу в Східний приблизно в 789 році.

Археологи в процесі дослідження вивчили ділянку площею 780 кв. м, розташовану на відстані 350 м від залу ради. Їм вдалося виявити 21 заглиблення, в яких колись розташовувалися стовпи, та чотири викладених каменем дренажних рови, які йшли вздовж цих отворів від колон. Колони розташовувалися одна від одної на відстані 2,4-3 метрів та, судячи з усього, проходили вздовж коридорів, збудованих в стіні, які вели до палацу Нагаока та пізнього палацу Наніва, або ж до зали ради.

За даними дослідників, довжина стіни складала близько 145 метрів. Вона тягнулася з півдня на північ, і в ній були ворота, виявлені археологами під час розкопок 1970-х років. Вчені вважають, що стіна західного палацу схожа на знайдену раніше стіну східного палацу, довжина якої становить 159 м.

Джерело: http://www.infox.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?