Деяким бактеріям потрібен миш'як Автор: lesya · Опубліковано: 22.12.2010 13:52 · Розділ: Природа

Представники Космічного агентства США NASA оприлюднили факт виявлення абсолютно нехарактерної для Землі форми існування, розповівши водночас про подробиці дослідження, проведеного на території солоного каліфорнійського озера Моно. Водночас спеціалісти NASA відзначили, що астробіологи знайшли бактерії, здатні використовувати отруйний миш'як замість фосфору, «вбудовуючи» його в молекули ДНК.

“Теоріями альтернативної біохімії для життя активно спекулюють наукові фантасти. Отож до цього часу життєві форми, якіо використовують миш'як в якості будівельного матеріалу, були виключно породженням фантазії письменників, однак тепер ми точно знаємо, що такі форми життя існують”, - заявив директор Інституту астробіології NASA Карл Пілчер.

Відзначається, що автори дослідження Феліса Вольф-Саймон разом з колегами вперше продемонстрували докази того, що фосфор може замінюватися миш'яком принаймні в одного виду бактерій, виявленого ними в солоному озері на сході Каліфорнії.

Вченими виявлено мікроорганізми, які харчуються мишяком (фото взято з сайту vkurse.ua)
Вченими виявлено мікроорганізми, які харчуються мишяком (фото взято з сайту vkurse.ua)

В процесі проведення експерименту дослідники вирощували мікроорганізми, які витягли з донних відкладень озера в спеціально створеному середовищі з усіма необхідними поживними речовинами за винятком фосфору. При цьому вчені постійно пересаджували бактерії в середовище з дедалі вищою концентрацією миш'яку для того, щоб змусити мікроорганізми використовувати його замість фосфору.

Джерело: http://www.internovosti.ru


Інші новини розділу