"Чорний список" банкірів Автор: lesya · Опубліковано: 22.12.2010 12:43 · Розділ: Економіка

На сьогоднішній день взяти іпотечний кредит - справа не з легких. Тут і зарплата повинна бути відповідною, і кредитна історія позитивною. Та ще й професія, як виявилося, свій відбиток накладає. Пропонуємо Вашій увазі ТОП-10 небажаних для банків професій клієнтів, охочих отримати іпотечний кредит.

1. Працівники соціальної сфери - двірники, соціальні працівники, малярі тощо. Основна особливість представників цієї категорії, за даними експертів компанії Penny Lane Realty, - низькі доходи, невисокий рівень інтелектуального розвитку, відсутність додаткових джерел доходу, схильність до вживання алкоголю.

2. Міліціонери. Тут позначається негативне сприйняття даної категорії населенням, невисокий дохід, висока корумпованість. До речі, працівники правоохоронних органів не всіма кредиторами розглядаються як небажані клієнти.

3. Військовослужбовці. Представників цієї категорії не надто раді бачити банкіри, за винятком хіба що Ощадбанку. Причина тому - фінансова неграмотність; як правило, зареєстровані військовослужбовці на території військової частини, що значно ускладнює роботу з позичальником.

4. Водії належать до групи осіб ризику, оскільки легко можуть втратити основне джерело доходу в зв'язку з позбавленням посвідчення водія.

5. Робітники, зайняті в сільському господарстві. Представники цієї категорії надто залежні від урожайності, погодніх умов тощо. Відповідно, і джерело їхнього доходу залежить від аналогічних критеріїв.

Отримати іпотечний кредит зможе далеко не кожен (фото взято з сайту realty.evpato.ru)
Отримати іпотечний кредит зможе далеко не кожен (фото взято з сайту realty.evpato.ru)

6. Працівники туристичних фірм, як правило, не мають окладу, весь дохід базується на основі бонусів від укладених угод, залежні від сезонності.

7. Судді та інші недоторкані особи. З цими особами просто нереально судитися і, як наслідок, в разі несплати відповідних коштів за угодою, що-небудь з них стягнути.

8. Ріелтори з'явилися в чорному списку з початком кризи та крахом ринку нерухомості. Основна причина: до 80% доходу представників цієї групи - бонуси з продажів. Гарний об'єкт та сприятлива економічна ситуація зумовить зростання продажів та заробітку, і навпаки.

9. Працівники будівельних професій, виконроби завжди були в чорних списках, адже вони вирізняються з- поміж інших невисоким рівнем фінансової грамотності, корумпованістю. У зв'язку з непрозорістю будівельної практики, постійним припиненням та поновленням будівництв, ці особи фінансово нестабільні.

10. Підприємці, особи, які займаються індивідуальним підприємництвом, представники малого бізнесу. Перші мають власний штат юристів та адвокатів, тому в разі стягнення заборгованості виникають додаткові труднощі для банку. Кредитуються вони на індивідуальних умовах, у зв'язку з величиною позик добиваючись надання знижок.

У даному контексті варто врахувати й той факт, що практично всі банки упереджено ставляться до працівників державних структур. Прийнято вважати, що рядові співробітники державних структур не достатньо високопрофесійні, отож в цій сфері спостерігається часта заміна кадрів. Керівний персонал корумпований. Виняток - Ощадбанк, який завжди готовий допомогти держслужбовцям, а керівному складу ще й надає низку преференцій.

Окрім неприбуткових професій, не люблять банки й тих, чий щомісячний дохід більшою мірою виражений бонусами та відсотками від укладених угод. Мотивація теж елементарна - відсоток не гарантований.

Ясна річ, наявність таких "чорних списків" та рекомендацій намагаються приховати. Однак це не означає, що, наприклад, всім представникам тієї чи іншої професії обов’язково відмовлять. Існують відповідні фактори, здатні збільшити шанси клієнта з "чорного списку професій" отримати кредит. Серед них - наявність кредитної історії, тобто якщо потенційний клієнт вже брав раніше в цьому банку кредит і зарекомендував себе як "дисциплінований" позичальник.

Ще один чинник, який збільшує лояльність банку - це наявність зарплатного проекту (договору про нарахування з/п на картку банку, укладений між організацією та кредитором). Справа в тому, що в даному випадку ризик підробленої довідки про доходи зведений до мінімуму.

Джерело: http://www.pmoney.ru/


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.