В давнину кістки черепа використовувалися для заточування знарядь праці Автор: lesya · Опубліковано: 21.12.2010 12:34 · Розділ: Культура

Вчені дійшли висновку, що стародавні люди, які жили 50 тис. років тому, могли використовувати людські останки для заточування кам'яних знарядь. Цей факт, на думку дослідників, яскраво підтверджується фрагментом черепа, який виявили неподалік стоянки неандертальців.

Кістку знайшли ще в 1926 році під час розкопок стоянки Ла-Кіна на лівому березі річки Вультрон на півдні Франції. Протягом тривалого часу зібрані вченими останки зберігалися в музеї міста Ліона, залишалися невивченими.

Древні люди не надавали символічного значення смерті
Древні люди не надавали символічного значення смерті

Антропологи з інституту Макса Планка в Лейпцігу вирішили дослідити знайдені фрагменти. За допомогою мікроскопічного аналізу фахівці виявили на черепі сліди, які є яскравим свідченням того, що стародавні люди заточували за допомогою кісток кам'яні знаряддя праці. На місці розкопок були знайдені й кістки тварин, які неандертальці також використовували замість точила.

«Це може означати, що людська кістка не сприймалася як щось відмінне від кісток тварин», - зауважує антрополог Крістін Верна. - «Інакше кажучи, неандертальці ставилися до людського тіла як до частини тваринного світу, а смерть не мала ніякого символічного значення.

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?