Вживання кофеїну стає причиною виникнення енурезу в дітей Автор: lesya · Опубліковано: 21.12.2010 12:12 · Розділ: Медицина

Споживання кофеїну у дітей часто стає головною причиною виникнення проблем зі сном та появою енурезу. Відомо, що кофеїн характеризується не тільки збудливою, але й сечогінною дією.

Разом з тим, значна кількість батьків вважають, що кофеїн міститься лише в каві, чаї та «дорослих» газованих напоях. Вони не знають достеменно, скільки конкретно кофеїну споживає їхня дитина разом з продуктами, а також не ознайомлені з ефектами вживання кофеїну в дитинстві. Водночас лікарі стверджують, що до організму 75% дітей щодня з продуктами харчування потрапляє кофеїн, і чим більше кофеїну діти споживають, тим менше вони сплять.

В більшості батьків кофеїн асоціюється винятково з кавою (фото взято з сайту kedem.ru)
В більшості батьків кофеїн асоціюється винятково з кавою (фото взято з сайту kedem.ru)

Педіатри Університету Небраски, провівши дослідження, в якому взяло участь більше 200 дітей віком від 5 до 12 років, відзначили, що деякі малюки у віці 5 років споживають стільки кофеїну, скільки міститься в еквіваленті банки содової на день. Діти старшого віку вживали ще більше напоїв, до складу яких входить кофеїн: так, діти 8-12 років випивали в середньому 109 мг кофеїну на день (еквівалент трьох банок содової в день). Американські вчені наголошують на тому, що батьки обов’язково повинні знати про потенційно негативний вплив кофеїну на дитячий сон та й, зрештою, на весь організм в цілому.

Джерело: http://www.ami-tass.ru


Інші новини розділу