Вчені винайшли "таблетку бадьорості" Автор: lesya · Опубліковано: 21.12.2010 10:46 · Розділ: Медицина

Генетики придумали спосіб, як штучно продовжувати період неспання людини за рахунок зміщення певних біологічних ритмів. Для цього вони розробили спеціальний препарат, якому дали назву лонгдейзін.

В дослівному перекладі це означає «подовжувач дня» - речовина, здатна подовжувати тривалість періоду неспання організму майже на 10 годин, повідомляє DailyTechInfo.org. Хімічну основу лонгдейзіна цілком випадково виявила група японських вчених, очолювана доктором Тсійоші Хірота, під час проведення експериментів з впровадження отриманих штучним шляхом генів у клітини, уражені раком. З- поміж інших характеристик впливу препарату були присутні вимірювання біоритмів цих клітин. Дані фіксувалися спеціальним роботом, за рахунок чого вчені отримали максимум інформації.

Новий препарат допоможе адаптуватися тим, хто працює позмінно або часто перетинає часові пояси (фото взято з сайту meduniver.com)
Новий препарат допоможе адаптуватися тим, хто працює позмінно або часто перетинає часові пояси (фото взято з сайту meduniver.com)

Чисту речовину зуміли виокремити вже американські фахівці з університету Каліфорнії в Сан-Дієго. Після визначення та ретельного вивчення складу препарату, вироблення методики його впливу на живі організми вчені перевірили вплив лонгдейзіна на зразки живих тканин, взятих у гризунів і риб. Результати випробувань виявилися позитивними, після чого вченим вдалося, варіюючи та регулюючи концентрацію препарату, досить точно «підводити» біологічний годинник організмів.

Використання нового препарату лонгдейзін, що дозволяє «перезавантажити» біологічний годинник людини, стане в пригоді тим людям, які в зв’язку з роботою зобов'язані часто подорожувати, перетинаючи часові пояси та цим самим порушуючи власний природний біоритм життя. Водночас він надасть неоціненну допомогу людям, вимушеним працювати позмінно в різні зміни. «Препарат, який змушує сповільнитися або прискоритися біологічний годинник, дозволить людям швидко адаптовуватися до різкої зміни часових поясів. Вийшовши з літака на іншому кінці земної кулі, за допомогою однієї лише таблетки можна повернутися до нормального життя», - стверджує декан біологічного факультету Каліфорнійського університету Стів Кей.

Джерело: http://sbio.info/


Інші новини розділу