У Нью-Йорку побудують 132-поверхову ферму у вигляді бабки Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.05.2009 13:41 · Розділ: Цікаві факти

Бельгійський архітектор Вінсент Каллебо взявся вирішити проблему продовольчої безпеки Нью-Йорка, запропонувавши звести на острові Рузвельта в протоці Іст-Рівер хмарочос, який функціонально буде фермою. Проект отримав назву Dragonfly ("Бабка"), оскільки поверхня будівлі нагадуватиме крило бабки.

Висота об'єкту складе 600 метрів, на 132 його поверхах розташуються городи для вирощування фруктів, овочів і зернових культур, а також ферми для отримання м'ясних та молочних продуктів. Крім того, всередині знаходитимуться житлові площі, офіси й дослідницькі лабораторії.

Хмарочос передбачається обладнати сонячними та вітряними джерелами енергії та потужностями для акумуляції дощової води. Клімат в будівлі підтримуватиметься за рахунок природної вентиляції та випаровування рослин. Аналогічний проект Harvest ("Урожай") розроблений у Ванкувері (Канада).

За задумом проектувальників, в цьому хмарочосі також розводитимуть риб та домашніх тварин – таких як кури, кози й вівці. Будівля буде обладнана сонячними батареями і вітряними турбінами. Реалізувати проект планується до 2030 року.

Джерело newsru.com


Інші новини розділу