Вживання їжі за комп'ютером призводить до виникнення відчуття голоду Автор: lesya · Опубліковано: 20.12.2010 07:30 · Розділ: Краса і здоров'я

За спостереженнями медиків, у багатьох працівників, чий робочий день проходить за комп'ютером, досить часто виробляється автоматична, машинальна звичка - одна рука індивіда тягнеться за бутербродом чи печивом, в той час як інша продовжує набирати щось на комп'ютерній клавіатурі.

Дієтологи стверджують, що така звичка може призвести до частих та систематичних нападів голоду.

В результаті замість того, щоб насититися першим денним перекусом, ( це з'ясували дослідники університету Брістоля на південному заході Англії), комп'ютерний працівник зі звичкою "несвідомого харчування", скоріше за все, майже одразу після вживання їжі побіжить в буфет за другою порцією ленчу.

Автоматична звичка вживати їжу не відриваючись від компютера призводить до виникнення відчуття голоду (фото взято з сайту Fotolia.com)
Автоматична звичка вживати їжу не відриваючись від компютера призводить до виникнення відчуття голоду (фото взято з сайту Fotolia.com)

Таким чином, англійські вчені в процесі спостережень звернули увагу на прямий зв'язок людської пам'яті й уваги та проявів людського апетиту. Такий взаємозв'язок фахівцям вдалося виявити під час проведення експериментів за участю двох груп добровольців.

В процесі дослідження одним учасникам пропонувалося вживати другий сніданок (ленч), який складався із дев'яти різних видів їжі, з одночасним продовженням гри чи роботи на комп'ютері. Друга група добровольців вживала аналогічний набір продуктів, однак за умов відсутності відволікаючих моментів (в даному випадку йдеться про комп’ютер).

Завершеня експерименту продемонструвало наступний результат: ті, хто під час вживання їжі грав у Solitaire, не відчули повного харчового задоволення та не досягли відчуття насичення. Більше того, вже через півгодини після вживання першої порції ленчу гравці спожили ще одну порцію - майже вдвічі більшу, ніж та, яку з'їли ті особи, що не грали на комп'ютері. Разом з тим, шанувальники ігор, чия увага на момент вживання їжі була відвернена, насилу могли пригадати, які власне страви вони проковтнули під час другого сніданку.

Отримані результати, на думку експериментаторів з Брістоля, абсолютно чітко вказують на те, що таке відволікання уваги може сприяти збільшеному прийому їжі протягом дня, а це, у свою чергу, істотно впливатиме на фігуру любителів попоїсти за комп’ютером.

Схожі результати вчені отримували й раніше, зокрема при вивченні поведінки людей, які поєднували вживання їжі з одночасним переглядом телевізійних програм.

Сьогоднішнє дослідження досить точно вказує на ту роль, яку процес навчання, запам'ятовування та уваги відіграє в управлінні апетитом та порціями вжитої їжі.

Водночас нещодавно з'ясувалося, що сніданки рятують від ожиріння. Більше того, люди, які не пропускають ранкових прийомів їжі, в результаті засвоюють на 5% менше калорій, ніж ті, хто сніданком нехтує. До того ж сніданок зовсім необов'язково повинен бути калорійним: вівсяна каша, фрукти та низькокалорійні йогурти наповнюють шлунок, не даючи зголодніти до самісінького обіду. Окрім того, як виявилося, правильний перекус не лише не сприяє набору ваги, але й допомагає схуднути.

Джерело: http://www.point.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.